Strážníci kontrolovali pejskaře. Vše se tentokrát obešlo bez pokut

V úterý večer vyrazily hlídky Městské policie Plzeň spolu se zástupci centrálního obvodu do míst, kde majitelé venčí své psí miláčky, aby zkontrolovaly, zda občané dodržují povinnosti chovatelů zvířat.

Strážníci v centru města a ve Skvrňanech v průběhu kontrolní akce prověřovali nejen to, zda majitelé po psech uklízí exkrementy. Svou pozornost zaměřili také na to, jestli je zvíře očipováno či vybaveno známkou. V příslušné databázi si následně ještě ověřili, zda je pes přihlášen a majitel za něj zaplatil daný poplatek. Každý z pejskařů, který měl vše v pořádku, obdržel malý dárek v podobě zásobníku na exkrementy ve tvaru kostičky.

Podle mluvčí městské policie Jany Puž,anové byly zkontrolovány celkem tři desítky průvodců zvířat. Všechny odhalené nedostatky se i tentokrát obešly bez blokové pokuty. Zjištěno bylo pět přestupků. Někteří psi nebyli vedeni na vodítku, další nebyli řádně nahlášeni a jeden průvodce psa neuklidil exkrementy po svém psu. Učinil tak, až poté, co byl na to upozorněn hlídkou.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *