Stonat na borské chirurgii? Bolí to jako jinde, ale komfort a takové prostředí hned tak nenajdete

https://img.obrazky.cz/?url=b61c53f505c58059&size=2

Komplexní přeměnou prošla část chirurgického oddělení CHIRO C Fakultní nemocnice na Borech (bývalá vojenská nemocnice) za pět a půl milionu korun. Podle primáře oddělení Václava Karnose jde o nejlépe zrekonstruované pracovišti v celé nemocnici.

V pokojích jsou nové rozvody na plyny, na vodu, nová elektroinstalace, vybavení a v každém dvou až čtyřlůžkových pokojích je samozřejmostí záchod a koupelna u každého pokoje, každý pokoj má televizi a – co si primář zvlášť chválí při celkovém oteplování a při letním vedru – že každý pokoj má klimatizaci. “Jsem pyšný na lidi, kteří tady pracují a kteří dokázali v hrozně krátkém čase všechno udělat, aby to pacientům zlepšilo konfort a lépe se jim stonalo,” řekl Karnos. Dalším pracovištěm, u kterého je naplánovaná rekonstrukce stejného rozsahu, je CHIRO A. Hotová by měla být na začátku podzimu.

 

Zásadní proměnou projde kuchyně v borském areálu, investice do vybavení a stavebních úprav se předpokládá ve výši 45 mil.korun. Neméně důležitým článkem nemocnice je i lékárna, zprovoznění nové lékárny v borském areálu je naplánováno koncem tohoto roku.

 

Pro zkvalitnění služeb pacientům bude v pavilonu 22 realizován pilotní projekt vyvolávacího a objednávacího systému čekajících, kdy budou klienti prostřednictvím velkých  obrazovek informováni o době svého ošetření.

Nové pracoviště, které dlouhodobě chybělo

Pracoviště DIOP v rozsahu 10 lůžek intenzivní ošetřovatelské péče bude zajišťovat intenzivní ošetřovatelskou péči pacientům s poruchou vědomí a pacientům se závažným, nejčastěji neurologickým onemocněním, jejichž zdravotní stav již nevyžaduje umělou plicní ventilaci, ale vyžaduje intenzivní dlouhodobou ošetřovatelskou péči o dýchací cesty. Bude umístěno v budově interních oborů (areál bývalé vojenské nemocnice) jako součást Anesteziologicko-resuscitačního oddělení. Předpokládané výdaje jsou cca 20 mil.korun a otevření se předpokládá v polovině roku 2016.

FN Plzeň v číslech

Fakultní nemocnice Plzeň ukončila rok 2015 s finančním obratem 5 752 mil.korun. Ošetřila 71 570 hospitalizovaných pacientů na 1 713 lůžcích a ambulantní  ošetření bylo poskytnuto 1 024 000 nemocným. V současnosti ve FN Plzeň pracuje 4 423 zaměstnanců, z toho 1604 sester a 873 lékařů.

V letošním roce došlo k  navýšení zaměstnaneckých benefitů. Zaměstnanci mohou čerpat  příspěvek na dovolenou ve výši  4.900,- nebo příspěvek na penzijní/životní připojištění ve výši 350,- Kč/ měsíc, samozřejmostí je příspěvek na stravování. Dalším benefitem je příspěvek na individuální sportovní činnost, masáže a rehabilitace do výše 1.500,- Kč/rok, byla navýšena úhrada ceny vstupného při hromadně organizovaných kulturních a sportovních akcích pro zaměstnance, na dětskou rekreaci je vyčleněna částka 250,- Kč/den a při pracovních                             a životních výročích dostávají pracující dar. V případě naléhavé situace je zaměstnancům poskytnuta sociální půjčka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *