Bude se bránit! Hejtmanství prohrálo soudní bitvu o sbírku zkrachovalé Amati

Karlovarský kraj i stát prohrály soudní bitvu o unikátní sbírku historických hudebních nástrojů v hodnotě milionů korun. Krajský soud v Plzni zamítl obě jejich žaloby, kterými se domáhaly vyjmutí sbírky čítající přes 220 cenných artefaktů z majetku zkrachovalé společnosti Amati – Denak z Kraslic na Sokolovsku.

Argument, že Amati – Denak nikdy nebyla vlastníkem nástrojů, a tudíž je nemohl insolvenční správce uvést do soupisu jejího majetku pro uspokojení věřitelů, soud odmítl. Hejtmanství s rozsudkem nesouhlasí. „My se s výsledkem soudu neztotožňujeme, a to zejména protože neexistuje důkaz o vlastnictví sbírky hudebních nástrojů společností Amati – Denak, s.r.o., která přesto byla zahrnuta jako součást jejího majetku v insolvenčním řízení,” uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

“Karlovarský kraj proto podal žalobu ve smyslu vyloučení věci z majetku dlužníka, aby nemohlo být se sbírkou nakládáno v rámci insolvenčního řízení. Předpokládali jsme, že společnost bude muset doložit nabývací titul k prokázání vlastnického práva. Očekávali jsme, že když tímto dlužník nebude disponovat, soud sbírku pro pochybnosti ohledně vlastnictví z majetkové podstaty vyloučí a bude tak zajištěna její ochrana před případným rozprodáním. Tak se ale nestalo a soud rozhodl ve prospěch společnosti Amati – Denak, s.r.o., a to i přesto, že uvedená společnost vlastnictví sbírky nijak nedoložila. Nyní čekáme na doručení písemného vyhotovení rozsudku a po jeho pečlivém prostudování zvážíme možnost odvolání,“ prohlásil hejtman.

Zdroj: Karlovarský kraj, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *