Socialistická vozidla budou v sobotu brázdit krajinu severního Plzeňska

Zachovalé či renovované automobily a motocykly prodávané v ČSR a ČSSR v období let 1948 – 1989 budou druhou srpnovou sobotu už poosmé brázdit silnice Plzeňska. Čeká je přes 100 kilometrů dlouhá trasa nádhernou krajinou severního Plzeňska.

Veteránský sraz socialistických vozidel pořádaný Veterán Car Clubem Plzeň začíná již tuto sobotu 12. srpna v 9 hodin výstavou vozidel na nádvoří Plzeňského Prazdroje a o hodinu později budou odjíždět první vozidla přes Malesice, Stýskaly, Kunějovice a Horní Bělou do Plas, kde před konventem bude jejich další prezentace. Následně se posádky přes Mariánskou Týnici, Kopidlo, Horní Hradiště a Jarov vrátí do Plzně, kde bude mít veřejnost šanci od 16 hodin v areálu DEPO 2015 konat znovu prohlédnout. Uskuteční se i malý programem spojený s vyhlášením výsledků.

Posádky budou hodnoceny dle trestných bodů, které nasbírají při plnění úkolů ve výše uvedených obcích. Zájemci z řad veřejnosti pak mohou v Prazdroji a Depu 2015 vybírat ten nejzajímavější stroj, a i zde hlasující nepřijdou zkrátka, neboť z odevzdaných hlasovacích lístků bude jeden vylosován v soutěži o hodnotné ceny.

„Jedná se již o osmý ročník této oblíbené retroakce, která rozhodně není propagací minulého režimu,“ představuje akci Jiří Weger, člen VCC Plzeň. „Je to sraz vozidel, která někteří z nás ještě aktivně užívali, ať již v produktivním věku, či jako novopečení řidiči. Vozidel, ve kterých se někteří vozili ještě jako děti, a která jsou pouze díky nadšencům dochována do dnešních let. Je hezké vidět prarodiče, kteří u „žigulíka“ či „embéčka“ vysvětlují vnoučatům, jak zrovna s takovým autem jeli například k moři na dovolenou“, dodává Milan Hampek z pořádajícího Veterán Car Clubu Plzeň.

Zdroj: ÚMO Plzeň 3

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *