Sochaři tvoří v Bavorské Rudě v ateliéru pod širým nebem

Umělci tvoří svá díla zpravidla schováni za zdmi ateliérů nebo svých dílen. Spolek přátel umění a kultury 50/52 v Bavorské Rudě nevystaví pouze sochy, ale ukáže široké veřejnosti i sochaře při práci. Od 23. do 29. května 2016 se na pozemku galerie v ulici Bahnhofstraße bude konat Mezinárodní sochařské symposium. Čtyři známí sochaři budou venku pracovat a návštěvnící budou moci sledovat, jak jim pod rukama vznikají sochy. Z bloků žuly nebo hromady šrotu vzniknou dechberoucí skulptury a plastiky.

„Setkání“ – to je motto tohoto sympózia. Setkají se umělci z různých zemí, z Německa a z České republiky. Setkají se umělci s návštěvníky, ale i návštěvníci s návštevníky. V rámci této události si všichni mohou popovídat. Sympózia se účastníVáclav Fiala z Klatov, Tom Kůs z Plzně, Alfred Seidl z obce Tyrnau u Pasova. Kromě toho se sympózia jako host účastní i Rudolf Tschudin ze Švýcarska.

Pořadatelé zvou obyvatele a n ávštěvníky Železné Rudy, aby se přišli do galerie v době konání tohoto sympózia podívat. Jedním z vrcholů sympózia bude odlévání bronzové sochy Alfrédem Seidlem, které proběhne ve čtvrtek 26. 5. 2016 od 18 hodin

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *