Sobota v plzeňské zoo bude ve znamení datla černého

Letošní Ptačí sobota v zoologické a botanické zahradě města Plzně připadá přesně na Mezinárodní den ptactva, který se slaví již od roku 1906 právě 1. dubna, v den podepsání Konvence o ochraně užitečného ptactva. Jedná se první mezinárodní úmluvu s environmentálním obsahem. Užitečnost ptactva a nutnost jeho ochrany má začátky na samém začátku 20. století. V Rakousku-Uhersku se první akce na podporu těchto rodících se snah konala na Slovensku a byla určena především školám.

Sobotní ptačí program v zoologické a botanické zahradě začíná v 10 hod a potrvá do 17 hod. a je letos situován do její centrální části v okolí Tropického pavilonu. K jednotlivým soutěžím o ceny přivede zájemce od hlavní pokladny oblíbená naučná stezka – samozřejmě věnovaná ptačímu světu. A také ptáku roku. Pro letošní rok jím vyhlásila Česká společnost ornitologická datla černého – významného lesního ptáka. Plzeňská zoologická zahrada je velkým chovatelem cizokrajného ptactva a návštěvníkům nabízí ke spatření řadu zajímavých a vzácných taxonů. Opakovaně se jí daří rozmnožovat druhy v přírodě, např. na Filipínách,  ohrožené vyhynutím.

V sobotu 1. dubna začíná v Zoologické a botanické zahradě města Plzně hlavní návštěvnická sezóna s prodlouženou otevírací dobou pokladen od 8 do 18 hod. A  také pravidelné dopolední a odpolední sokolnické ukázky na letním amfiteátru. Sokolník Jan Brož představí tuto prastarou činnost i v rámci ptačího programu před Tropickým pavilonem.

Nositelé ptačích jmen mají v sobotu 1. dubna do zoologické a botanické zahrady vstup se slevou.

Foto zoo Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *