Slavnosti svobody v Plzni ozdobí také farmářské trhy – výjimečně už 2. května

Slavnosti svobody jsou pro Plzeň naprosto zásadní akcí. Oslavy osvobození Plzně americkou armádou nemohou proběhnout bez Plzeňských farmářských trhů. V sobotu 2. května se na náměstí Republiky (před renesanční radnicí) uskuteční dobové Plzeňské farmářské trhy. Začnou jako tradičně v 8 hodin a skončí úderem 12 hodiny. Plzeňské farmářské trhy budou pokračovat dle původního harmonogramu – 9. 5., 23. 5., 6. 6. a dále ve 14 denním intervalu (každou lichou sobotu) až do 19. prosince!

 

Slavíme…

Konec války byl a je radostnou událostí. Radost je vidět i ve tvářích zákazníků Plzeňských farmářských trhů. Vynikající jídlo, potraviny přímo od farmářů (výrobců), příjemná atmosféra, setkání s přáteli… – to jsou Plzeňské farmářské trhy.

„Zapojit se do oslav osobození našeho milovaného města, jsme přijali s radostí. Přispějeme tím, co umíme. Uspořádáme Plzeňské farmářské trhy, které budou „šmrcnuté“ radostnou dobou osvobození. Vybrali jsme 20 prodejců, kteří budou prodávat fajnové jídlo reprezentující nejlepší farmářské trhy v České republice,“ říká Tomáš Popp ze sdružení Envic.

Skutečné jídlo

Speciální Plzeňské farmářské trhy budou menšího rozsahu, než ty běžné. K nakoupení bude široký sortiment jídla, které stojí za to. V sobotu 2. května se sjede 20 prodejců především z našeho kraje.

Zelenina na těchto trzích chybět nemůže – budou ředkvičky, jarní cibulka, bylinky, sazenice…Zákazníci je najdou u stánků pana Kostky a Moniky Vočadlové.

Pekařský stav budou reprezontovat pekárny – Rendl ze Sušice a pan Sebera.

Uzenáři přijedou v silné sestavě – Dvořák z Bělé nad Radbuzou, Angus Farm Soběsuky, Plzák ze Dřevěné a Dědova spíž. Zvěřinové speciality bude prodávat paní Bubeníčková z Úněšova.

Šumavský pivovar bude točit své báječné pivo a připravovat hamburgery z hovězího masa z farmy Zelený. Housky na hamburgery mu pečou u Rendlů v Sušici.

Mošty přiveze Stvolenská moštárna. Paní Macháčková z Bučí vyrábí náramně dobré džemy, pečené čaje, sirupy… V sobotu na Plzeňských farmářských trzích chybět nemůže.

Mléčné výrobky oceněné značkou Regionální potravina představí minimlékárna Joma. Kozí, kravské i ovčí sýry bude možné zakoupit z farmy Držovice. Farma Držovice si dokonce v souvislosti s oslavami pořídila nový stánek.

Sandra Černá je výrobkyní návykových sušených rajčat, kořenících směsí, pest, nakládané zeleniny… Ochutnat její umění mohou Plzeňáci i v sobotu na trhu.    (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *