Škola v Liticích vybuduje odolnější plot proti černé zvěři, má na něj 540 tisíc

http://img.obrazky.cz/?url=b233b2969a9dfab8

Odolnější oplocení svého areálu vybuduje 26. základní škola v Plzni kolem svého odloučeného pracoviště v Liticích, které se potýká s opakovaným vnikem černé zvěře do prostoru školní zahrady a hřiště. Radní města Plzně škole nedávno schválili podporu ve výši 300 tisíc korun, dalších 240 tisíc korun tento týden pro školu uvolnili zastupitelé. Nový plot bude mít částečně zakopanou jednu řadu betonových panelů a bodově svářenou síť. Náklady na jeho vybudování se pohybují ve výši 540 tisíc korun včetně DPH.

„Divoká prasata ničí nejen plot, ale páchají i škody uvnitř areálu. Už v roce 2013 musela škola opravit 255 běžných metrů pletiva, letos zvěř oplocení opět zničila, navíc rozryla 1 500 metrů čtverečních plochy zahrady,“ přiblížila náměstkyně primátora Eva Herinková, jež má školství ve své gesci.

Vedení školy jednalo s vedením obvodu o možném odstřelu zvěře, vzhledem k obydlené lokalitě ale není možný. Za opravu poničeného oplocení, pod kterým se prasata podhrabávají, ale i trávníků už musela škola ze svého provozního rozpočtu uhradit 125 tisíc korun. (tz – foto msblatnice)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *