Ski&Bike Špičák: Déšť má na víkend vystřídat mráz. Sněhu je stále dost

Pár dnů hrůzy pro všechny, kdo chtěli lyžovat, nabídlo počasí asi nejenom na šumavském Špičáku.  Od úterý skrápěl areál déšť s různou mírou intenzity. Na sjezdovky se vydalo opravdu jenom pár statečných, kteří ale vzápětí kvůli promočenému oblečení, byť třeba vysokých vodních sloupců, museli lyžování vzdát. Na sjezdovkách i přes „výplach“ leží stále 60-80 cm sněhu.

Lyžaři téměř netknuté tratě mají na Špičáku i po dešti vrstvu od 60 do 80 centimetrů sněhu. „ Žádná nová omezení na sjezdovkách zatím přijímat nemusíme. Déšť je provzdušnil, lyžaři jim „díky“ podmínkám ublížit nemohli, takže jejich stav je dobrý. Hlavně, že už přestalo pršet,“ říká provozní ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

„Jen mi samozřejmě mrzí, že co se týká návštěvnosti v tomto týdnu, tak kvůli tomu nečasu musím zatím konstatovat – absolutně bez front,“ dodává sarkasticky V .Kasík. (pozn. KS : únor vždy většinou bývá kvůli turnusům jarních prázdnin nejsilnějším měsícem co do návštěvnosti)

V pátek ráno mají teploty podle předpovědí spadnout pod nulu a dopoledne se očekává sněžení. O víkendu pak mrazy až minus 8 °C, během dne okolo nuly.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *