Sezóna půjčoven kol Českých drah v Plzeňském kraji byla úspěšná

https://img.obrazky.cz/?url=9b2e9d942d8fa924&size=3

Už třetím rokem provozují České dráhy v Plzeňském kraji půjčovny kol v Plzeňském kraji. Letošní rok byl nejúspěšnější, České dráhy zaznamenaly celkem 214 výpůjček, což je o 88 více než v roce 2015. Bicykly byly k dispozici ve stanicích Domažlice, Tachov a Klatovy od začátku dubna do konce října. Nejvíce výpůjček, 128, evidovali v Domažlicích.

V nabídce bylo 18 kol: 14 trekingových v dámské a pánské verzi, 2 dětské bicykly a 2 elektrokola. Možné bylo zapůjčit si i dětské cyklosedačky. Každé kolo je vybavené nosičem, brašnou pod rámem s nezbytným lepením a sadou nářadí. Samozřejmostí je přilba, jejíž vypůjčení je zdarma.

Podrobné informace o službě ČD Bike najdou zákazníci na www.cd.cz/cdbike.

Služba ČD Bike zaznamenala nárůst i v ostatních regionech ČR. Celkem si zákazníci v půjčovnách vyzvedli 8 332 kol. V loňském roce za stejné období to bylo 5 530 kol, tj. o 2 802 kol více. Ve 14 krajích měli zájemci možnost vybrat si z 97 železničních stanic. Doplňková služba ČD funguje už 13 let a letos si zákazníci vypůjčili nejvíce kol od roku jejího vzniku (2003). Nejvíce využívaná byla půjčovna na nádraží Praha-Smíchov, kde ČD zaznamenaly celkem 928 výpůjček.

Kromě nárůstu výpůjček, České dráhy evidují v tomto roce i rostoucí zájem o přepravu cyklistů. Letos jich bylo o 8 %více. Za prvních 9 měsíců letošního roku přepravil národní dopravce téměř tři čtvrtě milionu cyklistů. České dráhy přepravují jízdní kola celoročně. Jejich přepravu umožňují téměř ve všech vlacích a v přibližně 6 000 spojích je rozšířená kapacita pro zjednodušenou přepravu formou spoluzavazadla. Dopravce nabízí cestování s jízdními koly i do zahraničí. „Tradičně největší zájem o cestování s jízdními koly je během prázdninových měsíců červenec a srpen, kdy měsíčně přepravujeme přes 150 000 cyklistů. Další silný měsíc představuje červen a také září. Desítky až stovky cyklistů, podle vývoje počasí, přepravíme ale také v zimních měsících,“ uvedl Jiří Ješeta, ředitel odboru obchodu osobní dopravy Českých drah.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *