Šest divadel se objeví během šesti měsíců na plátně Kina Beseda. V té nejvyšší kvalitě

V Kině Beseda se od října do března představí celkem šest úspěšných divadelních představení. Diváci tu zažijí inscenace z českých i moravských divadelních scén. Jako první uvede kino 16. října dramatizaci oceňovaného románu Žítkovské bohyně v podání Východočeského divadla Pardubice. V dalších měsících projekce návštěvníky přenesou na prkna, co znamenají svět, do Divadla v Celetné, Klicperova divadla v Hradci Králové, Divadla Ungelt, Divadla Na Fidlovačce a Divadla Husa na provázku.

Tajemným a krásným příběhem o silných poutech a nelítostných pravidlech života v drsném prostředí horských samot začne řada šesti divadelních představení promítaných v Kině Beseda. Záznam divadelního představení Východočeského divadla Pardubice předvede dramatizaci úspěšného románu Kateřiny Tučkové z prostředí Bílých Karpat Žítkovské bohyně (16. 10.).

V listopadu ovládne plátno Kina Beseda Cyrano (20. 11.). Martin Hofmann ve své životní roli jako nosatý šermíř z Bergeracu je fanfarónský a hrdý, ale také oddaně milující a zraněný. Jeden z největších romantických příběhů všech dob hraje Divadelní spolek Kašpar už 15 let a představení je pořád vyprodané.

Krátce před Vánoci bude kino patřit Jedlíkům čokolády (18. 12.). Hořkosladkou komedii napsal režisér David Drábek na míru herečkám Pavle Tomicové, Isabele Smečkové Bencové a Pavlíně Štorkové, které se v ní jako tři sestry po smrti otce snaží postavit na vlastní nohy. Vtipný příběh v nastudování Klicperova divadla v Hradci Králové získal prestižní Cenu Alfréda Radoka jako Česká hra roku 2011.

Jedinečné setkání dvou ikon české hudby na prknech Divadla Ungelt zprostředkuje Kino Beseda v lednu. Původní český komorní muzikál Touha jménem Einodis (15. 1.) pro Martu Kubišovou a Anetu Langerovou je inspirovaný nevšedním osudem baronky Sidonie Nádherné.

Únor bude patřit otrlejším divákům. Groteskní komedii o outsiderech s kuriózními osudy, do kterých se zamíchají Srnky (19. 2.), si připravilo Divadlo Na Fidlovačce. Role mykologa, dirigenta, vynálezce a úředníka s úchylkami hrají Martin Písařík, Václav Šanda, Vasil Fridrich a Lukáš Rous.

Na závěr se podíváme do Ameriky (18. 3.). V představení brněnského Divadla Husa na provázku na motivy podivuhodného románu Franze Kafky se hlavní hrdina (Martin Donutil) ocitá na břehu Nového světa, kterému nerozumí, světa nečitelného, který se mu vysmívá.

„Záznamy představení jsou v té nejvyšší kvalitě, aby si diváci z kina odnesli skutečný divadelní zážitek,“ říká Daniel Jaroš za provozovatele Kina Beseda. „Vstupenky na všechny projekce jsou už v prodeji na www.mestanskabeseda.cz a na pokladně v Měšťanské besedě.“

Zdroj: Měšťanská beseda Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *