Se studenty šestého ročníku se Lékařská fakulta rozloučila zahradní slavností

Zahrada Procháskova pavilonu Lékařské fakulty v Plzni hostila 2. června  tradiční slavnost, při které se zaměstnanci fakulty i medici symbolicky rozloučí se studenty závěrečného šestého ročníku. Zahradní slavnost se tentokrát nesla v duchu první republiky, dobovou atmosféru podtrhne swingová hudbaskupiny TheDixie Hot Licks.

Zahradní slavnost se tradičně odehrává v kostýmech inspirovaných určitým obdobím. V loňském roce se zahrada Procháskova pavilonu proměnila v Divoký západ a v roce 2014 se slavnost nesla ve volnomyšlenkářském duchu éry květinových dětí. Letošní návštěvníci si užijí návratdo 20. a 30. let minulého století.Akce začíná v 16 hodin a v úvodu přítomné osobně vítá děkan fakulty prof. MUDr. Boris Kreuzberg, CSc.

„Zahradní slavnost je tradiční šlehačkou na dortu při ukončení školního roku. Je vždy velmi milé vidět veselit se studenty šestého ročníku, kteří za měsíc budou promovat v Karolinu a budou z nich vážené paní doktorky a vážení pánové doktoři. Tentokrát však budou méně vážní, jako obvykle většina z nich i v dobových kostýmech. Nicméně i zde, při tomto bujarém veselí bude cítit i lehká dávka nostalgie, protože školní léta definitivně a opravdu končí. Těším se tedy nejen na studenty šestého ročníku, ale i na ty mladší, kteří se zúčastní a také na kolegy pedagogy i pozvané vzácné hosty,“ říká prof. MUDr. Boris Kreuzberg, CSc.

Organizaci akce zajišťuje studentský spolek Medici v akci za podpory fakulty,akci podporují i další studentské spolky. Na prahu večera byly stejně jako každý rok vyhlášeni král a královna slavnosti – účastníci, kteří přijdou v nejoriginálnějším oblečení. Swingovou skupinu TheDixie Hot Licks vystřídala v závěru studentská kapela Katana, v mezičasech  zábavu podbarvovala hudbou DJ.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *