Sanitky, kam se podíváte. Krajští zdravotničtí záchranáři dnes v Plzni představili sedm nových vozů

Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje dnes v Plzni představila veřejnosti a následně pokřtila sedm nových sanitních vozidel. Jedná se o jeden speciál pro RV systém Škoda Kodiaq 4×4 TDi  a šest sanitních vozidel RZP typu Volkswagen Crafter 35 TDi rovněž s pohonem všech kol. Nové sanitky budou vidět téměř po celém Plzeňském kraji – na výjezdových základnách v Plzni, Rokycanech, Stříbře, Kralovicích, Klatovech či v Plané.

Nové vozy si dnes mohla prohlédnout i veřejnost. “Sanitky, kam se podíváte. Tak to vypadalo v dnes v OC Olympia v Plzni. Dvě ambulance stály před hlavním vchodem, dalších pět v centrálním vestibulu Olympie,” ukazoval manažer vnějších vztahů plzeňské záchranky Vítězslav Sladký.

Dohromady vyšla krajské záchranáře tato obnova vozového parku na více než 15,5 milionu korun. Na Škodu Kodiaq záchrance přispělo půl milionem Statutární město Plzeň, jeden z Crafterů pak byl pořízen z příspěvku Fondu zábrany škod. Největší krajíc ze zmíněné částky pokryla ZZS PK z vlastního rozpočtu prostřednictvím investičního příspěvku od zřizovatele, kterým je Plzeňský kraj.

“Jsem velmi rád, že se nám daří pravidelně obnovovat vozový park. Naše sanitky jezdí ve velmi extrémních podmínkách, nejen ve velkých městech, ale také například v horských oblastech kraje. Prioritou je vždy dojet za pacientem nejen  rychle, ale také bezpečně. A právě v tomto ohledu splňují nové vozy ta nejpřísnější kritéria,” vysvětlil přítomným  ředitel krajských zdravotnických záchranářů Pavel Hrdlička, který  zároveň často pracuje v terénu jako výjezdový lékař. Dodal, že ročně vozy záchranky spěchají k více než pětašedesátitisícům případů.

Rozblikané a novotou zářící sanitky budily v OC Olympia po celý den zaslouženou pozornost. Ti odvážnější, kteří se nechtěli jen dívat, si ve stánku záchranářů mohli vyzkoušet laickou první pomoc a oživování na resuscitačních modelech. (tz)

Foto ZZSPK

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *