S Piráty na kole na Buben. V neděli po trase, kde chybí cyklostezky

Plzeňští Piráti zvou cyklisty na druhou cyklojízdu s cílem poukázat na chybějící cykloinfrastrukturu v okolí Plzně, trošku se provětrat a malinko pomoc zkrášlit zříceninu hradu Buben. Startuje se v neděli 15. září  v 10:00 u Andělíčka na náměstí Republiky v Plzni.

“Zváni jsou všichni, kteří si chtějí užít den ze sedla kola či ze stupačky koloběžky. Pojedeme přes Skvrňany 10:20, Novou Hospodu 10:30, Vejprnice 10:50, Vochov 11:00, Kozolupy 11:20, Beněves 11:30 až na Buben. Trasa je zhruba 22 km dlouhá a pojede se zhruba kolem dvou hodin. Připojit se můžete kdekoliv po cestě, přičemž uvedené časy jsou orientační,” informuje za organizátory Jiří Pek.

Zvolená trasa Plzeň-Vejprnice-Buben není náhodná. Cestou do Vejprnic musí cyklisté využívat úzkou a nebezpečnou komunikaci druhé třídy nebo jezdit přes les na Novou Hospodu. Druhá možnost cesty přes les bude na nějakou dobru omezená kvůli výstavbě železničního koridoru. Chybí také propojení polní cesty mezi Vejprnicemi a Skvrňany. Vejprnice historicky patřily pod hrad Buben a právě i tam chybí cyklostezka v podobě lávky, která zde dříve stávala. Věříme, že se brzy dočkáme nového mostu, tak aby byli spokojení jak výletníci tak místní chataři.

“Nezapomeňte s sebou vuřty a něco k pití! Bude hradní oheň, ale ani ten není zadarmo. Musíme si ho všichni vysloužit. Správce hradu nás poprosil o půl hodiny práce. Potřebuje přenést několik kamenů nahoru na hradby, aby je mohl opravit. Tak mu s tím rádi pomůžeme,” uvádí Jiří Pek. (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *