Ručičky kraje představily technické obory. Děti a jejich rodiče si prohlédli, co nabízejí střední školy a učiliště

Prezentace středních škol Ručičky kraje, určená hlavně pro rodiče a děti se zájmem studovat technické a přírodovědné obory na středních školách, oživila nádvoří krajského úřadu. Svůj um v oblasti technických oborů zde představily střední školy zřizované Plzeňským krajem.

 „Vyzkoušet si na vlastní kůži nějaké řemeslo je nejlepší cestou, jak se s technickými obory seznámit. Proto volíme tuto praktickou cestu, děti ze základních škol motivovat k orientaci na techniku v praxi,“ uvedl hejtman Josef Bernard, který také čtvrtý ročník prezentace středních škol zahájil. Společně s ním se zahájení zúčastnila také jeho náměstkyně Ivana Bartošová.

Nádvoří Krajského úřadu Plzeňského kraje zaplnilo 26 stánků jednotlivých škol, které představily náplň kroužků, jež nabízí žákům středních nebo základních škol. Malí i velcí návštěvníci si mohli vyzkoušet i některý technický obor, který je zajímá. Cílem tradiční akce na nádvoří je seznámit žáky škol i veřejnost s technickými obory i se školami, které je vyučují.

Akce je pořádána ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy ČR, nejsilnějším zaměstnavatelským svazem sdružujícím klíčové odvětvové svazy a významné firmy v České republice. Proto zde mělo své stánky s prezentací i9 významných zaměstnavatelů, kteří nabízejí uplatnění absolventům technických a přírodovědných oborů v kraji.

Letošní ročník nově navštívili zástupcidelegace z Úřadu práce ve Weidenu a Úřadu práce Plzeň, dále z Řemeslnické komory Dolního Bavorska a Horního Falckaa ze Státní učňovské školy ve Wiesau. Tato škola spolupracuje se Středním odborným učilištěm stavebním v Plzni.

Ukázky práce středních škol

– Pneu linka s robotem podávajícím nápoj v plechovce, ukázka pneumatiky – panel

– Drony – natáčení akce ze vzduchu

– Robotická ruka –  ukázka žáků programování lega

– Fyzika – ukázky solárního panelu a fyzikálního měření

– Práce na zahradě – ukázky rostlin a nářadí využitelné pro zahradní architekturu

– GPS vybavení – ukázky vyměřování plochy

– Bezpečný robot, který umí “stavět” domeček

– Lego roboti

– Roboti z Technické olympiády Plzeňského kraje a jejich tvůrci

– Robotická ruka, která vážně něco umí!  -umí dělat palačinky

– Workshop pro žáky ZŠ – sestavení jednoduchého obvodu na nepájivém poli

– Třídič, tj. autonomní systém, který třídí žetony dle barevného rozlišení

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *