ROP Jihozápad povede i nadále Ivo Grüner

Politikem, který bude v příštích čtyřech letech předsedat Regionálnímu operačnímu programu NUTS II Jihozápad (ROP Jihozápad), zůstává i nadále náměstek hejtmana Plzeňského kraje Ivo Grüner. Jeho zástupcem se stal první náměstek českobudějovického primátora Petr Podhola.Dnes o tom rozhodli na svém ustavujícím zasedání v Písku členové Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad, který je jedním z orgánů ROP Jihozápad.

Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad se zabývá například schvalováním rozpočtu regionální rady, závěrečného účtu a účetní uzávěrky regionální rady. Schází se podle potřeby, nejméně však jednou za tři měsíce. Do Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad bylo v závěru loňského roku zvoleno osm zástupců Jihočeského kraje a osm představitelů Plzeňského kraje.

Vedle předsedy Ivo Grünera zastupují výbor za Plzeňský kraj dřívější členové Karel Šidlo, Václav Votava a Jiří Struček a nově zvolení Ivana Bartošová, Michal Dvořák, Marcela Krejsová a Radka Trylčová. Za Jihočeský kraj to jsou vedle místopředsedy Petra Podholydosavadní členové Václav Kučera a Pavel Pavel a nově zvolení František Konečný, Andrea Nádravská, Pavel Ounický, Vladimír Pešek a Jiří Žižka. „Noví členové výboru byli zvoleni na Zastupitelstvu Plzeňského kraje,konaném dne 21. listopadu, a na Zastupitelstvu Jihočeského kraje, konaném dne 15. prosince. Ke změnám došlo v důsledku nedávných krajských voleb,“ uvedl Karel Hron, pověřen vedením Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *