Rolník je spíš úředník. Podle poslance Šrámka nesleduje, kdy zasít, ale kam a kdy má co poslat

Z farmářů se stávají úředníci, stěžuje si plzeňský poslanec, místopředseda sněmovního zahraničního výboru a farmář Pavel Šrámek (ANO). Reaguje na neustále se zvyšující administrativní zátěž na zemědělce. 

Že je úředničiny v rostlinné i živočišné výrobě až přespříliš, si uvědomuje i  ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL). Ten chce, aby se administrativa, kterou musí zemědělci a potravináři vykazovat, snížila po roce 2020 o 40 procent. Tehdy začne nové evropské dotační programovací období. Uvedl to na pražském Žofínském fóru. O snížení administrativy Jurečka požádal eurokomisaře pro zemědělství a rozvoj venkova Phila Hogena.

“Administrativa v zemědělství se v posledních letech abnormálně zvyšuje. Rolník dnes nesleduje, kdy zasít, sklidit, nakrmit, ale kdy na portálu farmáře vyskočí nějaká další podpora s instruktáží, co, kam a kdy má poslat,” komentuje současnou situaci poslanec Šrámek.

Ministr Jurečka na to reaguje, že české ministerstvo zemědělství v minulém roce už například snížilo požadavky na veterinární a hygienické předpisy. A v tomto trendu chce pokračovat a “tlačit” na bruselské orgány, aby i ony umožnily snižování administrativní zátěže.

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *