Rokycany hledají vánoční strom. Pokud máte “správnou” jedli či smrk, nabídněte

Přibližně 13 až 15 metrů vysoký smrk či jedli pravidelného kuželovitého tvaru s neprosychajícími větvemi hledají Lesy města Rokycan. Stane se vánočním stromem, který bude zdobit o letošním adventu rokycanské Masarykovo náměstí. Rokycany proto vyzývají obyvatele Rokycan a blízkého okolí, kteří mají na své zahradě vhodný exemplář a chtějí ho ze svého pozemku v nejbližší době odstranit, aby jej předtím nabídli městu jako možný vánoční strom.

„Nejen občané z Rokycan, ale i z blízkého okolí mohou nabídnout svůj smrk či jedli městu jako vánoční strom. Kromě výšky a tvaru je pro nás důležité, aby ke stromu byla dobrá přístupnost pro jeřáb a soupravu pro odvoz stromu. Vloni měly Rokycany 13 metrů vysokou jedli, kterou věnovala městu Jana Nejedlá z Mirošova,“ uvedl Stanislav Suda, jednatel Lesů města Rokycan, který strom pro město zajišťuje.

Po pokácení lesníci strom prozkoumají, zda není napadený hnilobou. „Pokud někdo chce v blízké době pokácet vzrostlý smrk či jedli, je ideální ho nabídnout městu, kdy bude zdobit hlavní náměstí Rokycan a navíc dotyčný ušetří značné náklady za pokácení a odvoz ze svého pozemku, to zařídí kompletně Lesy města Rokycan. Pokud bude strom růst v Rokycanech, zajistí město také povolení ke kácení,“ doplnil Stanislav Suda.

Vánočnímu stromu budou dominovat led řetězy s hvězdami. U vánočního stromu na Masarykově náměstí bude také letos umístěný betlém, osvícena bude kašna, dále bude vyzdobeno prostranství u Spilky velkým adventním věncem. Ozdobeno bude Malé náměstí, ulice Plzeňská, včetně kruhového objezdu u Střelnice, a Pražská ulice nebo kašna v ulici Míru.
Nabídku s uvedením adresy pozemku a kontaktem na majitele je možné zasílat na e-mail suda@lesyro.cz. Vhodné je přiložit také fotografii stromu. Všechny nabídky prověří zaměstnanci Lesů města Rokycan. Nabídky na vánoční strom zasílejte do poloviny října.

Adriana Jarošová, foto město Rokycany

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *