Redaktoři Kudyznudy vybrali nejlepší výlety na letošní březen po celé ČR. Dva z nich i v Plzeňském kraji

Březen se kvapem blíží a vzhledem k počasí v letošní zimě zřejmě i definitivní start jara a rozjezd sezóny výletů. Redaktoři webu Kudyznudy proto vybrali několik desítek skvělých míst po celé republice, jejichž návštěva v březnu 2024 nemůže být krokem vedle. Dvě taková místa přitom našla i v našem kraji.

Mimořádné otevření barokní lékárny v Klatovech

První ze dvou míst jsme trefili společně s redaktory Kudyznudy i u nás ZaPlzní. Unikátní barokní lékárna v Klatovech obvykle bývá až do dubna uzavřena. Po dobu jarních prázdnin se tu však letos konají mimořádné prohlídky. Vidět budovu, kde lékárna sídlí už od 17. století, i její vybavení z roku 1773 můžete od pondělí do pátku vždy ve 14 hodin. Vstupné činí 120 Kč, snížené 80 Kč.

Barokní lékárna U Bílého jednorožce v Klatovech, foto:  Tmv23, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=13260813

Barokní lékárna U Bílého jednorožce v Klatovech, foto: Tmv23, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=13260813

AimtecHackathon – TechTalks

Naopak na horkou současnost a dechberoucí budoucnost zvou redaktoři Kudyznudy do Plzně. V Moving station se odpoledne v sobotu 9. března promění ve vzrušující vyprávění o technologiích dneška i zítřka. Sobotní série technologických přednášek se ponese v duchu tématu „Když kód pomáhá“.  Chcete vědět, jak probíhal vývoj aplikace, která zrychluje mezinárodní výměnu lidských orgánů pro transplantaci, nebo co si představit pod pojmem 3D digitální výroba a jak dnes 3D tisk dokáže z malé české firmy udělat globálního hráče? Tak si AimtecHackaton nesmíte nechat ujít.
Zdroje: Kudyznudy (1), Kudyznudy (2), město Klatovy

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *