Radnice jedná se zájemci chystané zóny v Liticích

 Vedení města Plzně se sešlo se zástupci firmy Accolade, která připravuje záměr výstavby průmyslového parku v Liticích u Plzně. Cílem schůzky bylo získat aktuální informace o daném projektu. Předmětem jednání byla i otázka dopravy v daném území, eliminace dopadů výrobní zóny na okolí, parametry budov a i to, zda se firma chystá svůj záměr představit na veřejném zasedání zastupitelstva Litic.

„Se zástupci firmy jsme se chtěli potkat vzhledem k informacím, jež se začaly objevovat v médiích. Díky tomu je možné vyvrátit některé dezinformace, které se po Plzni a v Liticích šíří. Například v zóně nebude pracovat několik tisíc lidí, ale v EIA se počítá se 670 zaměstnanci, přičemž se předpokládá, že se do zóny přesunou pracovní místa z jiné části Plzně,“ uvedl technický náměstek primátora Pavel Šindelář.

 

Vedení města také zajímalo dopravní řešení a další parametry projektu. „Kamiony nebudou projíždět lidem pod okny, vjezd a výjezd do zóny povede přes novou okružní křižovatku. Výstavba hal se nedotkne současné zástavby, naopak část pozemku firma využije k vybudování rezidenční části, tedy části určené pro bydlení,“ doplnil Pavel Šindelář. Území v Liticích je jednou z mála rozvojových lokalit, kam se mohou firmy působící v Plzni rozrůst, místní průmyslová zóna Borská pole je už totiž plná. Územní plán města s lokalitou v Liticích počítá už více než deset let.

 

Podle Milana Kratiny, generálního ředitele Accolade, firma připravuje dvě budovy vystavěné ve třech fázích o celkové ploše 56 000 metrů čtverečních. „Stavby vždy přizpůsobujeme na míru požadavkům společnostem, které si je budou pronajímat. To znamená, že konečná velikost objektů může být i menší, ale nemůže být větší. Jde o standardní budovy pro moderní podnikání – pro lehkou výrobu, ecommerci. Samozřejmě jsou vždy postavené podle nejmodernějších standardů, aby byly šetrné k životnímu prostředí i okolí,“ uvedl Milan Kratina. Areál chce firma připravit pro společnosti, které už v Plzni působí a hledají prostory, kam by mohly rozšířit své podnikání, předpokládá zájem firem z oboru strojírenství, elektrotechniky, elektroniky, ecommerce.

 

Rozvoj území Accolade připravuje na dvě části, a to na průmyslovou a rezidenční část. „I kvůli tomu máme mimořádný zájem na tom, aby spolu obě části fungovaly. Průmyslový areál bude od rezidenční části oddělovat územní val. Také investujeme poměrně značnou část finančních prostředků do dopravy, konkrétně do vybudování kruhového objezdu, aby mohla veškerá doprava pohodlně sjet rovnou na čtyřproudou silnici I/27 a vyhnout se městu,“ doplnil Milan Kratina.

 

Kruhový objezd nahradí stávající křižovatku a bude působit jako přirozená zábrana na vjezdu do obce, zpomalí řidiče jedoucí dál do města. Z objezdu povede samostatné rameno podél dálnice přímo do zóny. „Co se týče kamionové dopravy, ta v každém případě povede pouze po silnici I/27 a dále přes kruhový objezd rovnou do areálu, nebude projíždět městem,“ dodal Milan Kratina.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *