Purkmistr začíná točit vánoční piva, přišel i se speciálem Lucrezia Borgia

O Vánocích si lidé chtějí dopřát něco výjimečného, co po zbytek roku nemohou ochutnat. Proto pro ně i plzeňský pivovar Purkmistr připraví vždycky něco neobvyklého. “Na Vánoce se připravují piva silnější, vždy z těch nejkvalitnějších surovin. Po pěti letech provozu si naši návštěvníci na vánoční pivo zvykli a sami ho vyžadují,” říká manažer pivovaru Petr Míč.

“Pro adventní období jsme připravili 14% vídeňský speciál s obsahem alkoholu 5,9 %. Tento druh piva přišel na svět díky  vídeňskému pivovarníkovi Antonu Dreherovi, který použil na jeho výrobu speciální lehce natažený slad sladovaný o něco déle za vyšších teplot, s tmavší barvou. Výsledkem je pivo jantarověměděné barvy, pro které je charakteristická nasládlá  hebká sladovost s příjemným kořeněným dozníváním,” láká na novinku Petr Míč.

Purkmistr přišel i s vánoční světlý 17% speciále  o obsahu alkoholu 7,0 %. Ten je uvařen ze tří druhů žateckého chmele a tří druhů moravských sladů. Pivo je hutnější a sladší a plnou sladovou chuť  střídá v doznívání kombinace hořkosti žateckých chmelů. Uvařeno ho bylo celkem 950 litrů a v Černicích jej začínají podávat ve čtvrtek 18. prosince.

“Jako vánoční dárek ještě nabízíme náš prémiový produkt – pivní speciál typu „barley wine“, který jsme pojmenovali Lucrezia Borgia,” říká Petr Míč. Slogan „Not for Everybody“ doprovázející tento speciál, napovídá, že se jedná o skutečně exkluzivní a unikátní produkt, který je nejen mistrovským dílem  sládků, ale i jedinečnou volbou pro VIP zákazníky a obchodní partnery. Barley wine se vyznačuje tmavší jantarovou barvou a plnou sladově-karamelovou chutí; od běžných piv se však zásadně liší způsobem výroby. Po dvouměsíčním zrání v ležáckých tancích se pivo stáčí do dubového sudu, v němž předtím zrála jakostní whisky  a pracuje další dva měsíce. Po téměř půl roce vzniká unikátní „ječné víno“ s přízvukem dubového dřeva a whisky, které si plně zaslouží své jméno – tak jako Lucrezia Borgia je svůdné, opojné a přepychové, ale velmi snadno dokáže i zamotat hlavu (při obsahu alkoholu 8,3 % není ani divu). Lucrezia Borgia je stáčena ručně do sektových lahví o objemu 0,75 l s korkovým uzávěrem a sektovou klecí. Každá lahev je opatřena číslovanou etiketou. A na trh se jich dostane jen devadesát!

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *