První říjnová sobota bude na Konstantinolázeňsku již podvacáté patřit jablkům

Vrch Krasíkov nedaleko Konstantinových Lázní zaplní první říjnovou sobotu tradiční Slavnosti jablek. Organizátoři letos kromě řemeslného jarmarku a workshopů pro děti slibují více jablečných specialit, moštu i delší kulturní program. Návštěvníci se mohou těšit na řemeslný jarmark, stánky s občerstvením a bohatý kulturní program. Chybět samozřejmě nebudou jablečné pochoutky a moštování.

Letošní 21. ročník vyhlášených Slavností jablek proběhne zpět na vrchu Krasíkově, ovšem v jiné podobě, než v posledních letech.

Slavnosti se na Krasíkově konaly od roku 2003, první dva ročníky pod názvem Štrúdlování, od třetího ročníku, kdy se hlavním pořadatelem stal Mikroregion Konstantinolázeňsko, se ustálil název Slavnosti jablek a termín první sobotu v říjnu. Návštěvnost akce po celou dobu rapidně stoupala a ze Slavností jablek se stala největší akce v regionu.

V roce 2019 se i přes různá omezení v důsledku pandemie koronaviru podařilo slavnosti udržet na Krasíkově alespoň v podobě Jablečného jarmarku. V následujících dvou letech ale museli pořadatelé celou akci přesunout na návrší u Bezdružic, především z důvodu zajištění dostatečného prostoru pro parkování návštěvníků.

Letos se akce vrací zpět na vrch Krasíkov, ovšem s ohledem na velmi omezené možnosti parkování i kapacitu vrchu by obce Mikroregionu Konstantinolázeňsko akci rádi postupně vrátili spíše komunitní charakter. Tomu se pokusí přizpůsobit i program a stánkový prodej. Jarmark i celý program se uskuteční pouze na samotném vrchu. Stánků s občerstvením bude o něco méně a jejich sortiment bude upravený charakteru komunitního setkání. Pořadatelé doporučujeme vzít si s sebou vlastní piknikové koše a deky, abyste se mohli navzájem pohostit se svými přáteli.

Na slavnostech nenajdete ani hlavní stage, ale spíš několik menších vystoupení pod širým nebem na různých místech vrchu. Hlavní koncert, který se uskuteční v kapli Máří Magdalény a jako jediný bod programu se na něj bude platit pevné vstupné 100 Kč pro dospělé a 50 Kč pro děti do 15 let. Vstupenky bude možné zakoupit u vstupu do kostela.

Parkování bude zajištěno na louce za fotbalovým hřištěm v Kokašicích, odkud je to pěšky na úpatí vrchu cca 1 km. Trasa bude vyznačená. I v letošním roce bude jezdit jablečný expres z Bezdružic a Konstantinových Lázní, který Vás doveze až přímo na úpatí. Doporučujeme proto pro příjezd na akci využít dobrého spojení přímým vlakem z Plzně, který jezdí každé 2 hodiny a v Konstantinových Lázních přestoupit na jablečný expres.

Zdroj: kudyznudy.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *