První kolona amerického vojenského konvoje projede dnes Plzeňským krajem

http://www.mocr.army.cz/assets/informacni-servis/konvoj/impozantni-strykery-v-pardubicich_3.jpg

Dnešním dnem byl zahájen přesun příslušníků US ARMY přes území České republiky. Trasa konvoje, který směřuje na cvičení do Maďarska, vede také přes Plzeňský kraj. Na cvičení Brave Warrior v Maďarsku se v termínu 9. – 14. září 2015 budou přesouvat celkem tři kolony armádních vozidel příslušníků US ARMY, a to pod názvem Danube Ride. Cvičení probíhající v Maďarsku je jedním z opatření, kterými NATO reaguje na vývoj bezpečnostního prostředí ve světě a demonstruje tak svoji soudržnost a připravenost ke kolektivní obraně.

Trasa přesunu se uskuteční po ose Rozvadov, Praha, Brno, Vyškov a Lanžhot. Konvoje vojenských vozidel budou v maximální možné míře využívat dálnic a rychlostních silnic. Přesun hlavních sil bude rozdělen do 6 kolon s časovými odstupy pro zajištění maximální bezpečnosti a plynulosti ostatní dopravy. Americké jednotky budou za přesunu doprovázeny českou Vojenskou policií ve spolupráci s Policií ČR.

Během přesunu bude americkým silám poskytnuta Armádou České republiky obvyklá logistická podpora ve formě dotankování vozidel, zajištění parkování, přenocování
a stravování. Přesunující se jednotky k přenocování využijí areálu Velitelství výcviku – Vojenské akademie ve Vyškově. Náklady spojené s touto podporou hradí americká strana.

V rámci přesunu nejsou plánovány ukázky pro veřejnost.

Předpokládané zahájení přesunu rekognoskačního a logistického týmu po území České republiky je na hraničním přechodu v Rozvadově dne 9. září 2015 v 10.00 hodin. Předpokládané ukončení přesunů prvního dne ve Vyškově je po 22.00 hod. Dne 10. září 2015 bude z Vyškova rekognoskační a logistický tým pokračovat po stanovené trase na hraniční přechod Lanžhot. Předpokládaný čas odjezdu jednotky z Vyškova je v 5.30 hod.

Druhý přesun se uskuteční od 11. – 12. září 2015, přičemž se bude jednat o stejnou jednotku, která se bude vracet zpátky z Maďarska na svoji domovskou základnu v Německu. Třetí přesun pak bude 13. – 14. září 2015, a to opětovně do Maďarska.

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *