Protivínské slavnosti zkrátila bouřka, přesto přivítaly tři tisíce návštěvníků

Letošní městské slavnosti v Protivíně na Písecku předčasně ukončila mimořádně silná bouře, která se v sobotu 26. srpna večer přehnala jihem Čech. I přesto přilákala tato tradičně hojně navštěvovaná akce do města na řece Blanici přibližně tři tisíce lidí.

„Rušno bylo už od rána a zhruba v deset hodin dopoledne bylo Masarykovo náměstí, kde byla jako vždy umístěna hlavní scéna, zcela zaplněno návštěvníky čekajícími na koncert Anety Langerové. Plno měl večer ještě i Tomáš Klus, ale pak začalo pršet a podle přicházejících informací se blížila silná bouřka. Po vystoupení skupiny Ready Kirken jsme proto po dvaadvacáté hodině z bezpečnostních důvodů program ukončili,“ uvedla Sylva Karfíková, ředitelka Městského kulturního střediska Protivín, hlavního organizátora oslav.

Přes rozmar počasí pořadatelé neskrývali svou spokojenost. Akce, která je nejvýznamnější událostí svého druhu ve městě na řece Blanici, vrcholem zdejší hlavní letní turistické sezóny a rozlučkou s prázdninami, znovu potvrdila své postavení na čele obliby mezi bohatými kulturními aktivitami města.

Není divu. Letošní 16. Městské slavnosti protivínské opět nabídly pestrý celodenní kulturní program pro všechny věkové kategorie návštěvníků. Hlavní scéna vedle už zmíněné Anety Langerové, Tomáše Kluse a Ready Kirken, také kapelu Mňága a Žďorp, Neobyčejné představení Nomadic v podání skupiny Blackout Paradox, Cimbálovou muziku Grombame,vystoupení kouzelníka a iluzionisty Pavla Dolejška, historickou a westernovou show s bičem v podání mistra světa z roku 2003 Pavla Votápky, taneční skupinu For Body Písek nebo exhibici klubu Taehan – Taekwondo Protivín. Ohňová show a koncert Vypsané fixy musely být pro nepřízeň počasí zrušeny.

Vstup na slavnosti byl jako vždy bezplatný. „Vstup zdarma na celý program v plném rozsahu si město může dovolit i díky podpoře partnerů, z nichž tím hlavním je dlouhodobě Skupina ČEZ v rámci projektu Oranžový rok v okolí Jaderné elektrárny Temelín. Této podpoře se těší i další tři velmi oblíbené a také hojně navštěvované městské akce. Svatoanenská pouť, rozsvěcení vánočního stromu a novoroční ohňostroj, na který přijíždějí lidé z celých jižních a středních Čech,“ konstatoval starosta Protivína Jaromír Hlaváč.

Protivínští mysleli i na nejmenší návštěvníky, pro něž připravili například představení Sněhurka v podání divadla Kamarádi Brno, Mikulovy pohádky Divadla ELF, školu kouzel Pavla Dolejška, workshopy Loučíme se s prázdninami či Těšíme se do školky a školy, tvořivé a herní dílničky, projížďky na koních nebo loďkách po Blanici, stejně jako nafukovací a LezeTo atrakce. Třeba lezeckou stěnu boulderingovou stěnu, lanový park a další atrakce.

Petr Pokorný

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *