Propaguje českou kulturu v Rakousku. Franz Badstöber za to v Českých Budějovicích dostal cenu ministerstva kultury

Ocenění ministerstva kultury Artis Bohemiae Amicis převzal v pátek v Českých Budějovicích rakouský občan Franz Badstöber. V Barokním sále Jihočeského muzea mu ho předal dosluhující ministr kultury Daniel Herman. 

Franz Badstöber dlouhodobě spolupracuje s mnoha jihočeskými kulturními institucemi a soustavně představuje a prezentuje českou kulturu Rakušanům. Jeho spolupráce s českými kulturními subjekty začala již po listopadu 1989, kdy byl Franz Badstöber radním dolnorakouského městečka Weitra odpovědným za kulturu a přeshraniční spolupráci.

“S potěšením konstatujeme, že spolupráce města Weitra s Městem Nové Hrady a Mikroregionu Oberlainsitz, kde Weitra byla největší a vůdčí obcí tohoto mikroregionu, s Mikroregionem Sdružení růže, byla v této době díky panu Franzi Badstöberovi nejintenzivnější a nejplodnější,” informuje Tomáš Svoboda z Programového a propagačního oddělení Jihočeského muzea v Českých Budějovicích.

Poté, co pan Badstöber skončil ve funkci radního města Weitra, spolupráce nadále pokračovala. Vozil a stále vozí autobusy Rakušanů na festivaly vážné hudby do Jihočeského kraje (například festival Třeboňská nocturna nebo Slavnosti Emy Destinnové). Představuje Rakušanům hudební a divadelní produkci Jihočeské filharmonie a Jihočeského divadla a snaží se tímto způsobem prezentovat českou a jihočeskou kulturu v celé její rozmanitosti. Tím však výčet jeho zásluh zdaleka nekončí. Pan Badstöber je mimo jiné i sběratelem archiválií, historických map a dalších historických artefaktů a opakovaně, z vlastní iniciativy a bezplatně zapůjčuje tyto předměty do výstav a stálých expozic muzeí a galerií zřizovaných Jihočeským krajem.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *