Projekty v Jihočeském kraji mají za úkol přilákat více turistů

Pokud plánujete dovolenou v jižních Čechách, možná vás zaujmou 4 projekty, které právě v jihočeském kraji probíhají. Mají za úkol zvýšit turistickou atraktivitu kraje a přilákat tím více návštěvníků do oblasti.

1. Projekty Bez hranic
V letech 2012 – 2014 realizovala Jihočeská centrála cestovního ruchu dva přeshraniční projekty Bez hranic zaměřené na společnou propagaci turistické nabídky regionů jižní Čechy, Horní Rakousko a Východní Bavorsko. V rámci projektu „Bez hranic – marketingový program Horní Rakousko – Jižní Čechy“ byla hlavním partnerem Hornorakouská centrála cestovního ruchu (Oberösterreich Tourismus), v rámci projektu „Bez hranic – společná turistická opatření Jižní Čechy – Východní Bavorsko“ pak Turistický spolek Východní Bavorsko (Tourismusverband Ostbayern). Oba projekty byly spolufinancované z prostředků Evropské unie – Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF), Jihočeského kraje a Státního rozpočtu ČR.
Aktivity projektů byly zaměřené na společné mediální kampaně v tištěných a elektronických médiích (TV, rozhlas, bannerová kampaň), společnou prezentaci v zahraničí, zejména na veletrzích cestovního ruchu, přeshraniční motivační cesty pro zástupce médií a cestovních kanceláří a studijní cesty pro zástupce infocenter a destinačních managementů.
V rámci obou projektů byly dále vytvořeny propagační tiskoviny s přeshraničním obsahem ve třech jazykových mutacích: ČJ, NJ, AJ, tematicky rozdělené následovně:
• Výletní mapa s tipy na výlety – Souhrnná
• Soubor cyklomap
• Výletní mapa s tipy na výlety – Aktivní dovolená
• Výletní mapa s tipy na výlety – Rodinná dovolená
• Výletní mapa s tipy na výlety – Lázně a Wellness
• Výletní mapa s tipy na výlety – Památky a kultura
• Výletní mapa s tipy na výlety – Pěší turistika
• Výletní mapa s tipy na výlety – Zimní dovolená
• Výletní mapa s tipy na výlety – Gastronomie
• Výletní mapa s tipy na výlety – Církevní turistika
• Výletní mapa s tipy na výlety – Venkovská turistika
• Výletní mapa s tipy na výlety – Filmová turistika
• Výletní mapa s tipy na výlety – Golfová turistika
• Výletní mapy s tipy na výlety – jednotlivých 9 regionů JČ
V neposlední řadě pak proběhl rozvoj internetového turistického portálu http://www.jiznicechy.cz/bez-hranic, kde také najdete více informací o obou projektech a jejich výstupech.

2. Elektrokola pro seniory – začátek budování sítě
Jihočeská centrála v rámci své činnosti vytváří podmínky pro rozvoj cestovního ruchu v Jihočeském kraji. V rámci cestovního ruchu je jednou z cílových skupin i skupina seniorů.
Obsahem projektu, který byl ze strany ČEZ podpořen, je zpřístupnění cykloturistiky pro seniory. V rámci projektu dojde k vybudování pilotního projektu v rámci regionu Jižních Čech, který bude zaměřen právě na aktivní seniory, a nabídne jim cykloturistiku nenáročnou na fyzické síly. Cílem je vytvoření sítě ve spolupráci s infocentry a dalšími partnery, díky které budeme mít možnost tvorby vícedenních výletů na elektrokole.
V rámci tohoto pilotního provozu budou pořízena elektrokola, která budou umístěna v místě s vyšší koncentrací seniorů (město Nové Hrady). Provoz elektrokol bude zajištěn partnery – informačními centry, kteří budou garantovat výrazné zvýhodnění zapůjčení kol seniorům (zároveň i tato kola budou pořízena s ohledem na tuto cílovou skupinu).

Financování:
Celkový rozpočet akce: 400.000,00 Kč

3. Jižní Čechy husitské
Stěžejním projektem Jihočeského kraje pro letošní rok jsou Jižní Čechy husitské. Jeho cílem je připomenout si místa a města spojená se životem a působením mistra Jana Husa, od jehož mučednické smrti letos uplyne 600 let, i s celým husitským hnutím.
Na jihu Čech se jedná o více než 20 míst a měst, která si připomínají husitskou tradici a vypráví o událostech, které se staly součástí nejen českých, ale i evropských středověkých dějin. Kraj u této příležitosti připravil na podporu cestovního ruchu v regionu zhruba 70 akcí. Jedná se například o přednáškové cykly, konference, sympozia, oslavy, komponované a scénické prohlídky, koncerty, historické festivaly, divadelní představení či rekonstrukce bitev.

Hlavními pilíři projektu jsou rekonstrukce bitvy u Sudoměře, kterou již na konci března zhlédly tisíce lidí, nově zrekonstruovaný Památník mistra Jana Husa v Husinci v podobě jeho rodného domku, nová expozice v Památníku Jana Žižky v Trocnově, pietní vzpomínkový akt spojený s kladením věnců k 600. výročí upálení mistra Jana Husa u jeho pomníku v Táboře či rovněž v Táboře konaný 24. ročník Mezinárodního husitského festivalu (11. 9. 2015).
Další zajímavé akce týkající se husitství na jihu Čech:
25. 7. – Husité hurá na Hradec!
22. 8. – Bitva o Slamburk
11. – 13. 9. 2015 – Táborská setkání

Více informací o projektu najdete na webu www.jchusitske.cz

4. Jihočeská venkovská turistická karta – Turistykarta.cz
Jedná se o projekt společnosti Turistika.cz. Turistykarta je věrnostní systém pro registrované turisty, výletníky a cestovatele, jedná se o slevovou kartičku pro aktivní trávení volného času v Čechách i v zahraničí (okolní státy).
Slevy a výhody lze vyhledat v tištěném katalogu, www stránkách, mobilní aplikaci. Malá kartička na klíče s čipem a čárkovým kódem, může mít svůj speciální design s logem kraje apod, kartu může mít každý snadno v mobilu (přes aplikaci mobile-pocket).
Cena ročního členství: 100,- Kč, platí na jeden rok od data vystavení, cena měsíčního členství: 50,- Kč (papírová poukázka s čárkovým kódem)
Karta se prodává na webových stránkách, informačních centrech, čerpacích stanicích.
Počet uživatelů Turistykarty: 782.000 (6/2015)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *