Projekt Západočeské univerzity a Techmanie se vydal za lebkou a představil i elektrochopper

Dvě výstavy a čtyři desítky mladých edutainerů – to jsou výstupy projektu Popularizace vědy a badatelsky orientované výuky, který skončil s koncem školního roku. Na projektu, který odstartoval 1. dubna 2014, bylo partnerem Západočeské univerzity v Plzni Techmania Science Center.

 „Letos v lednu jsme v rámci tohoto projektu v Techmanii měli výstavu Věda a technika odhaluje minulost aneb Příběh za lebkou. Ta ukázala propojení a vzájemnou spolupráci technických a humanitních oborů. Na konci dubna na ni navázala výstava Blue Elyctra: Od myšlenky k realizaci. Ta jednak představila elektrochopper a na něm ukázala životní cyklus produktu, tedy kroky, které je třeba udělat, než se dostaneme od nápadu k samotné realizaci výrobku,“ říká manažerka projektu za Techmanii Lenka Pavlíčková.

Techmania zároveň po celou dobru trvání projektu poskytovala žákům středních škol kurs Edutainer Junior. Prošlo jím 41 studentů, kteří v Techmanii odpracovali více než jedenáct a půl tisíce hodin. Šestatřicet z nich nakonec obdrželo osvědčení o úspěšném absolvování.  „Díky tomuto projektu vykonávali mladí zájemci o vědu a techniku praxi a trénink science communication. Naučili se pracovat s exponáty i s návštěvníky. Těm pomáhali s experimenty nebo s prací v laboratořích a asistovali při vědeckých show a workshopech,“ dodává Lenka Pavlíčková.

Markéta Čekanová

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *