Projekt „víc pro děti než pro sebe“ ocenil práci dobrovolníků z Pionýra

Hejtman Václav Šlajs a předseda Plzeňské krajské organizace Pionýra Martin Mlynářík dnes poděkovali dobrovolníkům z řad veřejnosti, kteří se ve volném čase věnují práci s dětmi. V rámci projektu „Víc pro děti než pro sebe“, který Plzeňský kraj vyhlašuje společně s Pionýrem, převzala čtveřice dobrovolníků děkovný list za práci s mládeží v rámci projektu, šek na 10 tisíc korun a poukázku na odběr knih.

Projekt „Víc pro děti než pro sebe“ je společným 3letým projektem Plzeňského kraje a Plzeňské krajské organizace Pionýra, jehož cílem je podpořit dobrovolnickou práci s dětmi a mládeží a zvýšit její celospolečenskou prestiž. Projekt samotný byl vyhlášen prostřednictvím webových stránek Plzeňského kraje, tiskové zprávy, následně byl zveřejněn i na stránkách Plzeňské krajské organizace Pionýra. Do konce června pak mohla veřejnost zasílat návrhy na ocenění. Letos se uskutečnil třetí ročník.

Celkem 20 nominovaných dobrovolníků hodnotila komise zástupců Plzeňského kraje a Pionýra. Na základě délky praxe, intenzity práce s dětmi a mládeží a množství činností v organizaci vybrala komise z nominovaných čtyři osoby, které si právě dnes na krajském úřadě převzaly nejen děkovný list, ale také finanční odměnu a poukázku do knihkupectví Kanzelsberger.V letošním roce se komise rozhodla ocenit mezi dobrovolníky především mladé lidi, kterých bylo ve srovnání s předchozími roky mezi nominovanými podstatně více.

„V dnešní době jsou peníze měřítkem všeho. Proto je velice důležité ocenit právě ty, kteří dobrovolně věnují svůj volný čas dětem a mládeži. Těm, kteří nezištně vychovávají další generaci, a proto jsme se rozhodli ocenit je alespoň symbolicky touto cestou,“ uvedl hejtman Václav Šlajs.

 

Ocenění byla udělena ve čtyřech kategoriích:

Kategorie Vedoucí oddílu sdružení dětí a mládeže – Miloslav Antoš

Miloslav Antoš ve spolku Pionýr pracuje jako dobrovolník od roku 2006, ale členem Pionýra se stal už ve svých devíti letech.  V současné době je vedoucím oddílu Rafani, který se schází jednou týdně. Mimo to se podílí na vedení skupiny, přípravě tábora, organizaci akcí pro veřejnost. Jeho kolegové uvádí, že se s ohromným nadšením pro vše pionýrské se vrhá do přípravy akcí, vymýšlení nových aktivit a her. Je nadšeným sportovcem a snaží se pro sport získat i děti.

Prosadil se v rámci Pionýra i na krajské a republikové úrovni – působí jako lektor při vzdělávání, byl ověřovatelem nových výukových programů pro děti, tři roky byl členem České rady Pionýra, získal ocenění za oblast propagace Pionýra.

Kategorie Trenér dětského/mládežnického sportovního oddílu – Josef Vlček

Josef Vlček se už 9 let věnuje ve svém volném čase po práci trénování volejbalu. Jeho nominaci zaslala za hráčky Tereza Kislingerová, která doslova napsala:

„Hned jak jsem se dozvěděla o projektu Víc pro děti než pro sebe, tak jsem měla jasno, že musím poslat přihlášku. Docházím totiž už osmým rokem na volejbal a už od mých začátků mě trénuje Josef Vlček (dále jen Pepák). A právě on je ten, kdo rozhodně dělá víc pro nás (děti) než pro sebe. Neznám nikoho, kdo by ho neměl rád nejen jako trenéra, ale hlavně jako dobrého přítele. Vyznačuje se neskutečnou obětavostí, laskavostí a chutí nás trénovat. Za 9 let jeho trénování prošel mnoha věkovými kategoriemi a já měla štěstí, že jsem vždy patřila do jeho tréninkové skupiny.“

Kategorie Dobrovolník navštěvující dětská oddělení nemocnic, spolupracující s dětskými domovy… – Eva Kárníková

Paní Eva Kárníková plete soupravičky pro předčasně narozená miminka a dvakrát do roka je předává Neonatologickému oddělení Fakultní nemocnice a do zařízení Klokánek v Janovicích nad Úhlavou. Pletení se věnuje denně a počet upletených oblečků a soupraviček už ani nepočítá.

Kategorie Dobrovolník, který se věnuje pomoci dětem zdravotně nebo psychicky postiženým, nebo sociálně slabším – Bc. Petra Koukolíková

Paní Petra Koukolíková aktivně spolupracuje s organizací Občanské sdružení ProCit od roku 2012. Vede kurzy plavání pro začátečníky a pokročilé, organizuje a zajišťuje jednorázové akce pro rodiny s dětmi s poruchou autistického spektra, pracuje ve školství a má s těmito dětmi bohaté zkušenostmi. Také vede vzdělávací semináře a besedy se žáky základních škol. Paní Koukolíkovou děti milují, je velmi organizačně schopná, kreativní, cílevědomá a milá.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *