Profesionální hasiči převzali pamětní medaile za příkladné plnění povinností

Pětadvacet příslušníků Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje převzalo ocenění za příkladné plnění pracovních povinností. „Práce profesionálních hasičů je velmi náročná a dnes už to nejsou jen zásahy spojené s požárem. Činností, které musí profesionální hasič zvládnout, je mnohem víc. Jsem proto rád, že mohu ocenit příslušníky, kteří nasazují svoje životy při záchraně osob, ale také ty, jejichž práce není zdaleka tak atraktivní, ale rozhodně není méně důležitá. Jsou to například pracovníci na operačním středisku nebo lidé, kteří vytváří podmínky pro fungování integrovaného záchranného systému,“ říká hejtman Václav Šlajs.

Hejtman Václav Šlajs spolu s ředitelem Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje Františkem Pavlasem předali za přítomnosti dalších členů krajské rady ocenění 25 profesionálním hasičům, mezi kterými byli lidé z chemické laboratoře, operačního střediska, pracovníci na úseku integrovaného záchranného systému nebo úseku prevence požárů a samozřejmě zasahující hasiči z celého Plzeňského kraje.

 

 

OCENĚNÍ HASIČI:

 

Krajské ředitelství – Chemická laboratoř Třemošná

kpt. Mgr. Henryk Sikora, Ph. D.

Kpt. Henryk Sikora získává ocenění za výborné výsledky při zpracování vzorků na plynovém chromatografu s hmotnostním detektorem.

 

 

Krajské ředitelství – Krajské operační a informační středisko

npor. Ing. Robin Ročák

Npor. Robin Ročák v roce 2015 se ve funkci operačního důstojníka a vedoucího směny Krajského operačního a informačního střediska HZS Plzeňského kraje významně podílel na řešení a koordinaci rozsáhlých lesních požárů na území kraje a také na zprovoznění nového informačního systému pro potřeby operačního řízení v rámci projektu financovaného z fondů EU.

 

 

Krajské ředitelství – Úsek integrovaného záchranného systému

kpt. Bc. Pavel Valm        
Kpt. Pavel Valm se podílí na odborné přípravě členů jednotek požární ochrany, a to jak profesionálních, tak dobrovolných hasičů. Je lektorem výcviku v zařízení simulujícím reálné podmínky požáru, kde vede výcvik na vysoké profesionální úrovni, což oceňují cvičící hasiči i ze zahraničí.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *