Pro stovky rodin z Plzně a okolí začíná Štědrý den v zoo

V dřívějších letech byla plzeňská zoo na Štědrý den útočištěm otců s dětmi, aby nepřekáželi doma při přípravě štědrovečerní večeře. To už je však minulostí. Nyní chodí do zahrady celé rodiny. Procházka mezi zvířátky je tak pro malé návštěvníky prvním zážitkem Štědrého dne. Většina z příchozích nepřichází s prázdnou, ale s nějakými zvířecími pamlsky do jesliček. Může to být zelenina, jablka, jižní plody, ořechy, piškoty ale i suchý chléb a pečivo.

Málokdo ponechá bez povšimnutí dopolední program v okolí Tropického pavilonu v centrální části zoo. Začíná v 10 a končí ve 13 hod. Milé vánoční dárky lze získat úspěšným absolvováním vánoční soutěžní stezky, stejně jako po vylovení zlaté rybky. Každoroční třešínkou na sváteční programové nadílce je ve 13 hod. předávání dárků šimpanzům pod vánočním stromkem. Jde o výjimečnou podívanou plnou radosti, emocí a nečekaných reakcí obdarovaných lidoopů.

Až do Tří králů bude zdobit statek Lüftnerka betlém. Ve čtvrtek 24. prosince i na Silvestra je v zoo otevřeno jako každý den.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *