Pro Plzeňskou filharmonii byl letošek úspěšným rokem. I v prosinci nabízí bohatý program

Plzeňská filharmonie má před sebou bohaté plány. Než začneme hovořit o novinkách v tomto hudebním tělese, poohlédněme se trochu za rokem letošním. Ten byl totiž pro ni velmi úspěšný, neboť má za sebou celou řadu významných koncertů – tuzemských i zahraničních.

V našem městě hostila Filharmonie významné sólisty a dirigenty a Plzeň reprezentovala na mnoha místech: ve Weilburgu, Cotbussu, Tuttlingenu, Drážďanech, Mnichově i jinde; na festivalu v St. Moritz vystoupila se světovou harfenickou hvězdou Xavierem de Maistrem. Prestižní byl pro Filharmonii též zářijový koncert „Dvořák cestovatel“ v rámci festivalu Dvořákova Praha. Samozřejmě že naši plzeňští příznivci o tenhle koncert nepřijdou, v Plzni bude uveden v březnu 2023.

Velkému úspěchu v Evropě i zámoří se těší též CD „Japonsko-české inspirace“, který Plzeňská filharmonie představila 29. září, a jehož příznivé kritiky jméno hudebního tělesa více než posilují. Rovněž kompaktní disk s kompozicemi Ermanna Wolfa-Ferrariho sbírá ve světě značné úspěchy. Důkazem toho je jeho nominace na prestižní německou cenu Opus Klassik.

A teď k nejnovějšímu programu a záměrům pro příští rok. V těchto dnech finalizují přípravy 43. ročníku festivalu Smetanovské dny (současně startuje předprodej akreditací a vstupenek na festival), žhavou novinkou je pak zbrusu nová koncertní řada „Historické reflexe“, během níž zavítáme do významných památek spojených s důležitými dějinnými událostmi naší země.

„V prosinci Plzeňská filharmonie nabízí čtyři koncerty. Tři v Měšťanské besedě a jeden v Domě hudby,“ říká ředitelka Plzeňské filharmonie Lenka Kavalová. “V Měšťanské besedě si nenechte ujít 1. 12. Romea a Julii Sergeje Prokofjeva, 7. 12. Filmové Vánoce, na nichž zazní hudba z pohádek, vánočních filmů a vánoční koledy v aranži Luboše Fišera v podání sólistů Národního divadla a dětského pěveckého sboru Pueri Gaudentes. 14. 12. vás srdečně zvu v rámci komorní řady KPH na koncert souboru Musica ad Gaudium do Domu hudby a pak znovu do Měšťanské besedy, kde se na Silvestra, tentokrát však v 16 hodin, s rokem 2022 rozloučíme. A kdo by chtěl svým blízkým udělat radost pod stromečkem, může u nás zakoupit speciální DÁRKOVÝ POUKAZ, který lze využít na koncert dle vlastního výběru,“ uvedla Lenka Kavalová a dodává: „Vážení hudební přátelé, přeji vám hezký adventní čas prožitý ve zdraví, naplněný radostí a štěstím a těším se s Vámi všemi na viděnou třeba na silvestrovském koncertě, na němž společně vyšleme Novoroční vlaštovku.“

Zdroj: Plzeňská filharmonie

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *