Příměstský tábor ve Škodalandu si děti pořádně užily

Zábava, sport i poučení. To vše si užily děti na příměstském táboře, který pořádala Městská policie Plzeň ve spolupráci s centrálním městským obvodem a Hasičským záchranným sborem Plzeňského kraje. Tábor se uskutečnil minulý týden ve Škodalandu.

Slavnostního zahájení příměstského tábora v pondělí 15. srpna se za centrální obvod zúčastnil starosta David Procházka. „Každá podobná akce, která děti alespoň na nějakou dobu odtrhne od mobilu, tabletu a televize, stojí za to, abychom ji podpořili. Areál Škodaland, který se nachází na území našeho obvodu, je skvělým místem, kde se mohly děti vyřádit, ale zároveň se i dozvědět spoustu zajímavých informací od policie a hasičů,“ uvedl David Procházka.

Při slavnostním zahájení dostaly děti od starosty Davida Procházky malou pozornost v podobě nanuků. Pak už následoval program tábora, který byl velice pestrý. Hned po zahájení se děti svezly v hasičském autobusu do Area Bory, kde si mohly zaskákat na trampolínách, ale zároveň i splnit některá soutěžní stanoviště celotáborové hry – Olympiády. Například střelbu z luku, ze vzduchovky nebo hod na koš.

Druhý den tábora děti navštívily požární stanici Plzeň – Košutka, kde si prohlédly vozidla, prošly výcvikovým polygonem a vyzkoušely horolezeckou stěnu. Rovněž měly možnost vidět reálně, jak rychle jsou hasiči připraveni k výjezdu a odjíždějí k dopravní nehodě. Byl totiž vyhlášen poplach. Poté si děti vyzkoušely držet vší silou proudnici a stříkat na cíl. Vzhledem k horkému počasí nakonec postříkaly i sebe.

Ve středu všichni společně podnikli celodenní výlet na farmu v Soběhrdech, kde si děti prohlédly zvířata a užily si místní atrakce. Navštívily lanový park, vnitřní kryté hřiště, odpočinkové sítě či přírodní stezku.

Ve čtvrtek děti navštívily Hracholusky, kde se svezly na parníku a viděly ukázku Vodní záchranné služby. Poté si užily koupání v jezírku ve Škodalandu.

Závěrečný den byl celý v areálu Škodalandu, jelikož je čekala Olympiáda a rovněž proběhla výstava ručně malovaných kamenů, které si děti v průběhu tábora samy vytvořily. Na úplný závěr byl vyhlášen vítěz celotáborové hry a zakončení tábora bylo spojeno s posezením rodičů v tamní restauraci.

Zdroj: ÚMO Plzeň 3

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *