Přijďte v červnu do plzeňské Měšťanské besedy

V neděli 21. 6. zahájí zahradní sezónu v Měšťanské besedě Zlata Adamovská a Jana Štěpánková ve hře Na útěku. Nezdolnou energií a nadějí nabitá komedie o náhodném setkání dvou obyčejných žen vydávajících se na cestu za svobodou, dobrodružstvím a životem prožitým naplno. Hra se s humorným nadhledem dotýká i témat nelehkých. Ve Francii slavila tato hra velký úspěch.

„Hned po přečtení textu mi bylo jasné, že o tuto hru nesmí Ungelt přijít. A bylo mi jasné, že režírovat by ji měl Ladislav Smoček. Jen jsem hned nevěděl komu ty dva výjimečné ženské herecké party svěřit. Věřím, že jsem se strefil. Jana Štěpánková a Zlata Adamovská jsou ideální české představitelky Claude a Margot. Ostatně, posuďte sami,“ říká principál divadla Milan Hein.

!!! Akce se koná na zahradě Měšťanské besedy. V případě nepříznivého počasí se přesouvá do interiéru !!!

 

PROGRAM MĚŠŤANSKÉ BESEDY

červen 2015

HUDBA

1.6.       19:00   Zpívám, tedy jsem

Při hudebních večerech tradičního cyklu, který uvádí Jiří Untermüller, uslyšíte nejkrásnější operetní melodie v podání členů souboru DJKT, mezi nimiž budou Venuše Dvořáková, Roman Krebs, Hana Spinethová a další.

Klavírní doprovod: Táňa Vaněčková

 

18.6.     19:00   Čáry Máry – Pevným krokem
křest CD

Členové plzeňské folkové kapely Čáry Máry se rozhodli, že po pěti letech hraní v klubech, na soutěžích a festivalech přišel správný čas vydat cédéčko vlastních písniček. Na koncertě s křestem alba “Pevným krokem” bude čestný host Béďa Šedifka Röhrich se svým Duem Komáři.

19. 6.    19:30   Boston Philharmonic Youth Orchestra, USA

Boston Philharmonic Youth Orchestra má relativně krátkou minulost – letos je to jejich třetí sezóna – ale za tu dobu toho tito mladí hudebníci stihli už hodně. Absolvovali například už během prvního roku turné po Nizozemsku a v prosinci 2013 vystoupili i ve slavné koncertní síni Carnegie Hall! Dnes se orchestr skládá ze 115 mladých hudebníku ve věku od 11 do 21 let, kteří prošli velmi náročným přijímacím řízením. V Plzni vystoupí pod taktovkou uznávaného dirigenta Benjamina Zandera. Mladící z Bostonu budou mít na programu Mozarta či Strausse.

 

23. 6.    20:00    Ivan Mládek a jeho Banjo Band

Trampské, vodácké, kavárenské, politické a jiné povalečské písně v podání Ivana Mládka
a Banjo Band na vás čekají v hudebně zábavném pořadu. Těšit se ale můžete i na nepolitický, nesatirický a neangažovaný humor, scénky a anekdoty.

Účinkují: Ivan Mládek, Zdeněk Kalhous, Jan Mrázek, Vítězslav Marek, Lenka Plačková, Libuše Roubychová, Lenka Šindelářová

 Akce se koná na zahradě Měšťanské besedy. V případě nepříznivého počasí se přesouvá do interiéru.

30. 6.    20:00   Šansony Chantal Poullain

Recitál Chantal Poullain se skupinou

Hluboko posazený sexy hlas, lahodná francouzština, jazzově laděná kapela pod vedením Štěpána Markoviče a atmosféra sladké Francie – to vše na vás čeká na recitálu Chantal Poullain, která zazpívá nejen své vlastní písně, ale i tradiční francouzské šansony.

 Akce se koná na zahradě Měšťanské besedy. V případě nepříznivého počasí se přesouvá do interiéru.

 

DIVADLO

1.6.       19:30   Sto let v očistci

Hlavním a jediným hrdinou této hry je duše. Duše, která si uvědomuje, že smrtí nic nekončí, ba naopak začíná. Hudbu a písně k tomuto představení složila slovenská skupina No Name.

Pořadatel Divadlo Artur

 

21. 6.    20:00   Na útěku

                            Zlata Adamovská a Jana Štěpánková

Divadlo Ungelt

Nezdolnou energií a nadějí nabitá komedie o náhodném setkání dvou obyčejných žen vydávajících se na cestu za svobodou, dobrodružstvím a životem prožitým naplno. Ve hře, která se s humorným nadhledem dotýká i témat nelehkých můžete vidět Janu Štěpánkovou
a Zlatu Adamovskou. Ve Francii slavila tato hra velký úspěch.

Autor: Pierre Palmade a Christophe Duthuron

Režie: Ladislav Smoček

Akce se koná na zahradě Měšťanské besedy. V případě nepříznivého počasí se přesouvá do interiéru.

 

OSTATNÍ ŽÁNRY

 26. 6.    18:00   Taneční večer

                            aneb Slunce mi sílu dá, teď povedu Tě já…
K tanci a poslechu hraje dobře známé plzeňské DUO EVERGREEN KLASIK ve složení Jan Ježek (housle + vokál) a Jaroslav Špelina (klávesy + vokál).

Cyklus tanečních večerů v režii OSS MMP. Vstup zdarma.

 

KINO BESEDA

1.6.       18:30   Boj sněžného pluhu s mafií

                        Cyklus: Scandi

Nils se se svým sněžným pluhem prohání zasněženými cestami v okolí chladného norského městečka. Proráží cesty pro své spoluobčany, což  považuje za velmi zodpovědnou práci, kterou ostatní dokáží náležitě ocenit. Jednoho dne je dokonce jmenován Občanem roku, ale zároveň se v ten den dozví o úmrtí svého syna. Předávkování drogami není pro Nilse důvěryhodným vysvětlením, a tak vezme spravedlnost do vlastních rukou. Vyhrát krvavý spor s mafií není lehké, avšak Nils už nemá co ztratit. Navíc má v záloze mnohem silnější zbraně – mohutný stroj a štěstí začátečníka.

 

3.6.       18:30   Impresionisté z Paříže, Londýna a USA

Cyklus: Exhibitions

Odhalte příběh umění největších revolucionářů. Monet, Ceazanne, Degas, Renoir: jedni ze světově nejpopulárnějších umělců. Ale kdo byli opravdu? Proč a jak přesně malovali? Chcete-li znát odpověď na tyto otázky, tento jedinečný film Vám zprostředkuje bezkonkurenční přístup k nové velké výstavě se zaměřením na muže, kterým je přisuzován vynález impresionismu z pohledu pařížského sběratele umění Paul Durand-Ruel. Tato netrpělivě očekávaná mezinárodní výstava je možná nejkomplexnějším průzkumem impresionistů
v historii. Bylo to odvážné rozhodnutí Durand-Ruela vystavovat impresionisty v New Yorku
v roce 1886. Zaplnil mnohé velké americké galerie mistrovskými díly a také díky němu se zachoval impresionismus naživu v době, kdy se setkal s nelibostí veřejnosti. Tento energický a výmluvný film bude vyprávět svůj nevšední příběh.

 

AKCE PRO DĚTI

21.6.     14:30   Myšky neposedy

Divadlo Dráček

Pohádka vypráví o kocourovi Šušánkovi, který má veliké trápení s myškami neposedami.
Vhodné pro děti  3+.

Akce se koná na zahradě Měšťanské besedy. V případě nepříznivého počasí se přesouvá do interiéru.

28.6.     14:30   Modrá pohádka

Nána divadélko

Letní příběh táty – kapitána a mamky – plavčíka, kteří proplouvají mořem života na své malinké loďce. Velké dobrodružství zažijí se svým novým členem jejich posádky – rybou – RÝBOU, která rozehřeje svou dobrotou nejedno srdce. Že si na ni nepřijde ani žralok s piráty uvidíte v této hudební, rýmované pohádce, kde se děti stanou součástí příběhu…
Vhodné pro děti  3+.

Akce se koná na zahradě Měšťanské besedy. V případě nepříznivého počasí se přesouvá do interiéru

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *