Prezident dostal jízdní kolo a debatoval se zastupiteli i občany

Cesty po krajích České republiky zahájil letos prezident Miloš Zeman v Plzeňském kraji. Do regionu zavítal jako prezident počtvrté. Jako obvykle zahájil návštěvu na krajském úřadě, kde od hejtmana obdržel uměleckou vazbu knihy Miloslava Horníčka Dobře utajené housle, ale také jízdní kolo rokycanské značky Favorit.

Před budovou krajského úřadu prezidentský pár přivítal hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard s manželkou. Po úvodním osobním setkání obou párů následoval separátní program paní Ivany Zemanové a prezident spolu s hejtmanem se odebrali do sálu zastupitelstva, kde debatovali se zastupiteli na témata týkající se například národního parku Šumava, možností zvyšování životní úrovně nebo ekonomických ukazatelů České republiky. Ve své úvodní řeči prezident zmínil dobrou ekonomickou kondici kraje, význam hospicové péče a také podpořil spalovnu v Chotíkově.

Prezident se jako při každé návštěvě zapsal do pamětní knihy a na závěr setkání obdržel od hejtmana knihu od plzeňského rodáka Miloslava Horníčka a také výše zmíněné karbonové jízdní kolo regionální značky Favorit. Hejtman na oplátku dostal prezidentskou edici – slivovici, med a sušené houby z lánských strání.

Dále bylo na programu setkání prezidenta s vybranými představiteli hospiců a domovů sociální péče. Poté následoval slavnostní oběd za účasti poslanců, europoslanců a senátorů zvolených za Plzeňský kraj.

Odpoledne hlava státu navštívila společnost Škoda JS, a.s., kde Miloš Zeman debatoval s představiteli společnosti a po krátké prohlídce výrobní haly se setkal také se zaměstnanci. Škoda JS sídlící nedaleko Plzně je dlouholetým dodavatelem technologií pro jadernou energetiku.

Poté už prezidenta očekávali na městském úřadě v Třemošné, kde se pozdravil se starostou města Jaromírem Zeithamlem a debatoval se zastupiteli a dalšími zástupci města. Kolem půl páté už na prezidenta čekali místní občané, kteří vyjadřovali prezidentovi podporu a zajímali se o to, zda bude velvyslankyní USA v České republice Ivana Trump nebo zda bude zavedena povinná vojenská služba. Po skončení debaty se prezident podepsal do pamětní knihy města a dekoroval prezidentskou stuhou prapor města.

Druhý den návštěvy v kraji má prezident na programu návštěvu dětského domova v Plané, setkání s představiteli města a občany a odpoledne návštěvu Vesnice roku Plzeňského kraje 2016 Konstantinových lázní.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *