Před rekonstrukcí Sukovy ulice v Domažlicích: vyhrála “parkovací” varianta

Před chystanou rekonstrukcí Sukovy ulice v západní části sídliště ´Kavkaz´, pod železniční tratí v Domažlicích schválili tamní radní variantu s nejvyšším počtem parkovacích míst. Kromě zpevněné komunikace by tak mělo vzniknout 33 míst pro parkování. Koncept několika variant rekonstrukce Sukovy ulice v Domažlicích předložil projektant Jaroslav Rojt.

,,V původně zahrádkářské oblasti postupně za posledních zhruba 40 let vyrůstaly domy, byly vybudovány garáže, ale nikdy ne ulice v podobě silnice, chodníků a parkovacích míst. Tamní obyvatelé se opakovaně dožadovali, aby tato situace byla řešena. Údržba nezpevněné cesty byla komplikovaná, byť se ji technické služby snažily ošetřit alespoň kamennou drtí,” zmínil místostarosta Stanislav Antoš.

Při rekonstrukci vznikne 33 parkovacích míst. ,,Očekává se, že by mohlo alespoň trochu odlehčit sídlišti Kavkaz, které je s parkováním vozidel na tom asi nejhůř v rámci celého města. Je to dané zejména tím, kdy bylo vystavěno. Před 60, 70 lety se v projektech nepočítalo, že bude automobil v každé domácnosti,” uzavřel místostarosta.

Zdroj: domazlice.eu – Josef Babor

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *