Pozor na falešné výběrčí! Strážníci odhalili podvodnou sbírku v ulici Bedřicha Smetany

Blíží se advent a tedy doba, kdy máme srdce víc otevřené, než jindy. Toho využívají různé charitní organizace k pořádání sbírek. Doba ale láká i lumpy, kteří vydělávají na lidské dobrotě, a kazí tak základní myšlenku pomoci potřebným. První falešné výběrčí odhalila hlídka plzeňských strážníků v ulici Bedřicha Smetany.

“Během odpolední pochůzky ulicí Bedřicha Smetany si pozorná hlídka ze stanice Územně strážní služby všimla dvou osob, jak provádí veřejnou sbírku. Oslovovaly kolemjdoucí a vybrané finanční prostředky přispívatelé ukládali do pokladniček uložených v taškách,” informovala mluvčí plzeňské městské policie Jana Pužmanová.

Dalším prověřováním na místě strážníci zjistili, že pokladničky nesplňují náležitosti zákona o veřejných sbírkách a nejsou viditelně opatřené nápisem. Podle předloženého osvědčení měla být sbírka prováděna také prodejem předmětů a prodejem vstupenek. V dokumentech, ani nikde jinde, ale neměla dvojice uvedenou výši příspěvku za jednotlivé předměty. Vzhledem k podezření ze spáchání přestupků bude celá věc předána k dořešení správnímu orgánu. A protože se jedná o sbírku a sběrače z Prahy, řešit to bude oddělení správních činností a správního trestání Magistrátu hlavního města Prahy.

Foto MP Plzeň

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *