Poslední večery pod plzeňským nebem budou patřit komedii „Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho“

Festival Divadelní léto pod plzeňským nebem letošním 16. ročníkem končí. Zbývají poslední čtyři představení komedie „Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho“, která se na jevišti v Proluce bude hrát 10., 12., 14. a 15. července. Legendární groteska autora Ladislava Smočka měla na Divadelním létě premiéru vloni v červenci a diváci se opět mohou těšit na skvělou Dianu Tonikovou v mužské roli doktora Zvonka Burkeho nebo na Milana Šteindlera, který hraje vdovu Outěchovou.

Festival začal 6. června a od té doby už úspěšně odehrál premiéru a deset repríz novinky „39 stupňů“ i bohatý doprovodný program.

„Po tolika letech vypadá loučení s Divadelním létem na první pohled nostalgicky…. Rozhodně ale nebude smutné! S mnoha herci a tvůrci zůstaneme ve spojení i nadále a představení komedie ‚Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho‘ si spolu s diváky určitě skvěle užijeme. Celý tým už také v tuto chvíli pracuje na novém projektu, který na Divadelní léto pod plzeňským nebem ideově naváže. Chystáme pro Plzeň horkou novinku, formát, který propojí divadlo se zajímavými interiéry,“ prozradila Marcela Mašínová, ředitelka Divadelního léta. „Nezklameme ani diváky, kteří nestihli letošní premiérovou inscenaci „39 stupňů“ – plánujeme její uvedení v zimních měsících na scéně některého z plzeňských divadel.“

Komedie „Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho“ v režii Šimona Dominika vloni zaujala především netypickým obsazením ženy, herečky Diany Tonikové, která v roli podivínského dr. Zvonka Burkeho skvěle uplatňuje svůj pohybový i komediální talent. V inscenaci si zahraje i herec, režisér a scenárista Milan Šteindler. „Na letošní Divadelní léto se moc těším, Hraji zase vdovu Outěchovou, tak se těším, jak si tady v Plzni hezky popláču,“ řekl s úsměvem Milan Šteindler, dlouholetý člen legendárního Divadla Sklep. V dalších rolích se opět představí hvězdy činohry plzeňského Divadla J. K. Tyla Klára Kuchinková, Michal Štěrba a Marek Mikulášek.

Festival Divadelní léto nastudoval každý rok vlastní činoherní inscenaci, pro kterou vystavěl na vybraném místě Plzně divadelní scénu s hledištěm pro stovky diváků. Letošní závěrečný ročník se symbolicky vrátil do Proluky v Křižíkových sadech, kde v roce 2008 začínal. Poslední premiérovou inscenací festivalu byla letos v červnu komedie „39 stupňů“, která zaznamenala příznivý ohlas u diváků i kritiky.

Daniela Vítová – tiskový servis, snímky PaNaMo

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *