Porodnice plzeňské Fakultní nemocnice je pro narození dítěte vyhledávaným místem

I když republikové statistiky naznačují pokles nově narozených dětí, ve Fakultní nemocnici Plzeň jsou čísla stále vysoká. Gynekologicko-porodnická klinika společně s Neonatologickým oddělením přivádí na svět ročně více jak 3300 dětí.

Maminky si chválí krásné prostředí Gynekologicko-porodnické kliniky, ve kterém mají naprostý komfort. Porodní pokoje svým vybavením umožňují rodičům zažít jedinečnost okamžiku zrození přesně v podmínkách, které si přejí, budoucí maminky i s doprovodem zůstávají na přiděleném pokoji po celou dobu porodu. O miminka, která právě přišla na svět, pečují odborníci Neonatologického oddělení, kteří během pobytu na oddělení v systému rooming-in maminkám radí, jak správně kojit a celkově pečovat o svého potomka.

Čísla naznačují, že spokojenost se službami ve FN Plzeň, je již dlouhodobá:

 

Počet narozených dětí 2013                 3281

Počet narozených dětí 2014              3370 (156 narozených dvojčat)

Počet narozených dětí 2015               3311 (172 narozených dvojčat a jedny trojčata)

 

Prvním miminkem, které přišlo na svět na Gynekologicko-porodnické klinice FN Plzeň v roce 2016, je malá Adrianka, s mírami 3200 gramů a 50 cm, pláč narozené holčičky porodníci  uslyšeli  13 minut po silvestrovské půlnoci. Posledním dítětem, které zakončilo porodní rok 2015, je malý Matěj, který přišel na svět 31. prosince 2 hodiny před půlnocí, přesný čas narození 21:49 hod.

Gabriela Levorová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *