Pomozte Filmovým nocím k novému projektoru

Také letošní léto bude v lochotínském amfiteátru patřit filmům pod hvězdou oblohou. Oblíbené Filmové noci se uskuteční opět v červenci a srpnu a jejich organizátoři chtějí divákům nabídnout lepší kvalitu projekce.

 „Proto potřebujeme vyměnit projektor v promítací kabině. Dnešním standardem v pomítání jsou projektory s profesionálním formátem DCP, my však máme k dispozici projektor DLP. Ten ovšem zdaleka nesplňuje parametry pro promítání spousty výborných filmů, protože k nim právě z tohoto důvodu nezískáme autorská práva,“ vysvětluje organizátor Filmových nocí Radek Uhlíř.

Pro pořízení nového projektoru pořadatelské společnosti Filmák chybí 80 tisíc korun a o ně se rozhodla požádat veřejnost prostřednictvím crowfundingové kampaně na portálu hithit.com.

„Lidé si tu mohou zakoupit různé varianty vstupenek na filmy dle vlastního výběru. Tím nám přispějí částkami od devadesáti do dvanácti set korun,“ dodává Radek Uhlíř ke kampani, která potrvá čtyřicet dnů.

Filmové noci v loňském roce přilákaly do lochotínského amfiteátru 9 130 diváků, což znamená průměrnou návštěvnost 150 lidí na každé představení. Letos se sem lidé budou moci na promítání vypravit od 1. července do 27. srpna.

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *