Pohádky ovčí babičky získaly na divadelní přehlídce Dítě v Dlouhé cenu diváků

http://www.divadloalfa.cz/media/k2/galleries/429/_MG_3471.jpg

V neděli 12. dubna skončil v Divadle v Dlouhé 17. ročník přehlídky mimopražských divadel a jejich představení pro děti a mládež Dítě v Dlouhé. Festival letos udělil jen jednu cenu, a to Cenu Vojty Šálka, kterou vždy získává vítěz divácké ankety. Letos se jím stalo představení plzeňského Divadla ALFA Pohádky ovčí babičky.

 

Přehlídku Dítě v Dlouhé zahájilo 7. dubna mimosoutěžní představení hostitelského divadla O líné babičce, vlastní festivalový program pak nabídl osm představení osmi různých souborů z Brna, Českých Budějovic, Drahotěšic, Kladna, Liberce, Plzně a Ústí nad Labem. Festival navštívilo celkem 2 603 diváků, většina představení byla vyprodána.

„Samozřejmě máme z ocenění radost, divácká cena dokazuje, že naše novinka si nachází cestu k divákovi nejen v Plzni, ale i dalších místech republiky. Inscenace byla vybrána také do programu významného loutkářského festivalu Mateřinka v Liberci, tak uvidíme, jak se jí bude dařit pod Ještědem,“ říká ředitel Divadla ALFA Jakub Hora.

Pohádky ovčí babičky v režii Tomáše Dvořáka měly v Divadle ALFA premiéru 12. prosince 2014. Příběhy o jednom beránkovi, který je chytřejší než tři vlci dohromady, znají děti i dospělí z vůbec prvního večerníčkového seriálu České televize, případně z knižní předlohy, jejímiž autory jsou Dagmar Spanlangová a Pavel Sýkora. Tvůrci Divadla ALFA si do své inscenace vybrali pět příběhů.

Autorem jevištní adaptace je Pavel Vašíček. Výpravu stvořili Ivan Nesveda a Dana Raunerová j. h., hudbu složil Michal Vaniš j. h. V inscenaci hrají Milan Hajn, Martina Hartmannová, Martin Bartůšek, Marie Mrázková, Radka Mašková a Bohuslav Holý. Pohádky ovčí babičky jsou určené pro nejmenší diváky od 4 let.                   (tz)

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *