Podcast Dobrovský & Šídlo poprvé v Karlovarském kraji. V pondělí 9. října v Císařských lázních

V Karlovarském kraji se poprvé uskuteční živé vystoupení podcastu Dobrovský & Šídlo. Ve spolupráci s Karlovarským krajem uvede Paměť národa svůj úspěšný podcast ve výjimečných prostorách nově zrekonstruovaných Císařských lázní v Karlových Varech. V pondělí 9. října od 18.00 usednou na pódium podnikatel Jan Dobrovský a novinář Jindřich Šídlo.

Už třetím rokem společně natáčejí podcast novinář Jindřich Šídlo a Jan Dobrovský, podnikatel a předseda Kolegia Paměti národa. Právě chybějící kontakt nejen s členy Kolegia ale také Klubu přátel Paměti národa během covidu dal vzniknout novému nápadu. “ Před covidem jsme pořádali pravidelná setkání Kolegia, pořádali jsme diskusní večery a všelijaká setkání, a najednou jsme byli víc než rok zavření doma a online komunikace není zrovna to, co bych vyhledával. Takže jako předsedu Kolegia mě prostě napadlo, že bychom mohli zkusit právě podcast, “ vysvětluje Jan Dobrovský.

Ze spontánního nápadu vznikl jeden z nejúspěšnějších českých podcastů. Ve 40 minutách přinášejí moderátoři pravidelnou dávku názorů, vzpomínek a informací. Diskutují o aktuálních i historických tématech a hledají odpověď na otázku, čím jsme si od 90. let jako společnost prošli a jak jsme to přežili. Každý díl si poslechne v průměru 50 tisíc posluchačů, což vypovídá o tom, že moderátorské spojení Dobrovský & Šídlo byl dobrý nápad. “Živím se psaním 30 let, tohle je vítaná změna, doplněk k tomu, co dělám. Je to jiné, mnohem spontánnější, i proto to mám rád. Při psaní se člověk může opravovat, má čas přemýšlet nad každou větou. Scénář ke Šťastnému pondělí vzniká několik dní. Tady na to není čas. Mluv, nebo zmlkni navždy,” dodává Jindřich Šídlo.

V Karlovarském kraji se bude živé vystoupení podcastu Paměti národa konat poprvé a to na velmi výjimečném místě. Nově zrekonstruované Císařské lázně v Karlových Varech jsou národní kulturní památkou a pyšní se mimo jiné unikátním vestavěným koncertním sálem. Právě ten přivítá 9. října od 18.00 mix politiky a historie v podání předsedy Kolegia Paměti národa Jana Dobrovského a novináře Jindřicha Šídla.

Podcast Paměti národa Dobrovský & Šídlo se umístil na třetím místě v kategorii podcast v anketě Křišťálová lupa 2022. Každý díl si v průměru poslechne 40 až 50 tisíc posluchačů.

Zdroj: Paměť národa Karlovarský kraj

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *