Počítejte se zpožďováním linek. Oprava Lidické a Plaské změní provoz autobusů

V sobotu 1. června bude zahájena dlouhodobá oprava Lidické a Plaské ulice v prvním plzeňském obvodu. Opravován bude jízdní pás ve směru z centra v úseku od Bolevecké návsi po hranice města. Práce s sebou přinesou omezení v průjezdu a umístění zastávek autobusových linek 24, 25, 30, 33, 34, 40, 58, N1, N4. Největší změny budou u linek 34 a 58. Vzhledem k očekávánému vzdutí silničního provozu lze očekávat zdržení uvedených spojů na trase.

Linka 34

Základní spojení linky mezi Bolevcem a Orlíkem bude uskutečňováno jen v trase z konečné zastávky Bolevec v Tachovské ulici a Orlíkem, a zpět. Zastávky Okounová budou spoje obsluhovat pouze spoje z a do centra města. Provoz linky bude ve stejném rozsahu avšak spoje budou vedeny v jiných časových polohách.

Linka 58

Oba spoje linky budou na odjezdu z počáteční zastávky Bílá Hora uspíšeny o 5 minut na časy 6:35 a 7:20.

Změny zastávek z důvodu oprav

Bolevecká náves – ve směru z centra bude přeložena pro linky 24, 25, 30, N1, N4 do západního jízdního pásu za křižovatku se Studentskou ulicí.

Okounová – ve směru z centra přeložena pro linky 24, 25, 34, N1 do západního jízdního pásu za křižovatku Okounovou ulicí.

Bolevec – linka 34 bude obsluhovat zastávky v točce autobusů v Tachovské ulici.

Zdroj: PMDP, ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *