Počítejte s komplikacemi! Most Milénia čeká čtyřměsíční rekonstrukce. Začne už v červnu

Už na začátku června začne dlouho očekávaná rekonstrukce mostu Milénia v Plzni. Ta silně zkomplikuje dopravu v Plzni.  Oprava důležité dopravní tepny města se se totiž dotkne i přilehlé křižovatky ulic U Trati a Doudlevecká a komunikace U Trati.

Betonový most přes řeku Radbuzu propojuje Borskou ulici s ulicí U Prazdroje a o jeho rekonstrukci se hovořilo již dlouho. Přes 400 metrů dlouhý most vznikl na konci milénia jako součást průtahu městem a odlehčil zejména dopravnímu zatížení v okolí Americké třídy. Od té doby se most zásadně neopravoval, nový povrch dostaly jen souběžné komunikace.

Rekonstrukci zahájí stavbaři začátkem června, kdy uzavřou jižní část mostu. Po demontáži svodidel a zábradlí bude následovat odbourání mostních říms a oprava mostovky. Opravovat se bude i přechodový úsek severní a jižní rampy přes pěší zónu u Ježíška.

Rekonstrukce tak významné komunikace bude znamenat pro řidiče dopravní komplikace. Během celé stavby bude doprava svedena vždy jen do jednoho jízdního pruhu. Odpojeno bude i trolejové vedení.

Radnice podrobnosti celé rekonstrukce včetně termínů a možných objízdných tras představí ve středu 24. května.

„Jde o největší dopravní investici města. Most je už dvaadvacet let starý a jeho povrch se musí obnovit, protože by jinak vznikaly další škody. Potřebuje kompletní výměnu povrchu a izolace mostovky. Práce budou trvat čtyři měsíce, hotovo by mělo být na konci září,“ vysvětluje Aleš Tolar, náměstek primátora města Plzně pro oblast dopravy a životního prostředí.

Zdroj: Město Plzeň

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *