Plzeňští medici připomínají 17. listopad. Promluví pamětníci z roku 1989, na programu je i setkání se svobodou a pro svobodu

Studenti Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy spolu s iniciativou Pro)(hnutí pořádají 17. listopadu v Plzni sérii debat, promítání, kulturních vystoupení a veřejných setkání s tématikou výročí událostí 17. listopadu v našich zemích. Akce se koná v rámci celostátní platformy Festival svobody.

Plzeňské studentské akce probíhají převážně ve Schované kavárně a v univerzitní kavárně Družba. Ve Schované kavárně, kde budou hosty např. Miroslav Anton nebo MUDr. Marcel Hájek, bude probíhat výstava dobových fotografií, beseda s aktéry 17. listopadu 1989 v Plzni a autorské čtení. V kavárně Družba bude beseda s aktéry 17. listopadu 1989 v Praze, beseda o samizdatu a promítání dobových videozáznamů. Zde budou hovořit mj. Ing. Petr Náhlík, Mgr. Tomáš Bernhardt a Mgr. Rober Elva Frouz.

Od 19 hodin je plánováno „setkání se svobodou a pro svobodu“ u kašny Anděl na náměstí Republiky. Jako zakončení celého dne je připravený koncert kapel Rambanbám a Poitín v Zach’s Pub, který bude kombinovaný s improvizačním divadlem a slam poetry. V průběhu večera zazní i srovnání dnešní doby s dobou minulou z úst studentů. (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *