Plzeňský šejkr letos v klubu Panthen hostí třicet nejlepších adeptů umění barmanství

Plzeňský šejkr letos hostí celkem 30 soutěžících z celé České republiky, kteří se utkají v kategoriích Junior Cocktail Competition, Junior Flair Competition a Professional Flair Competition. Diváci oceňují zejména kategorie Flair, kdy se nápoje míchají v rámci show, při které létají vzduchem nejen lahve s ingrediencemi, ale i samotné nápoje. Samotná soutěž se uskuteční ve středu 2. března 2016, v Pantheon Music Club, Anglické nábřeží 17, Plzeň, začátek v 15:00 hodin. Pořadateli akci jsou Akademie hotelnictví a cestovního ruchu v Plzni a Česká barmanská asociace.

Pro studenty hotelnictví představují soutěže velkou motivaci. „Naši studenti se sice letos soutěže nezúčastní, je ale výborné, že mohou přijít fandit a vidět ty nejlepší ve svém oboru z celé České republiky,“ říká ředitelka Akademie hotelnictví a cestovního ruchu Mgr. Jana Linhartová. Nepovinné barmanské kurzy jsou mezi studenty Akademie hotelnictví velmi oblíbené a získané dovednosti jednoznačně představují velkou výhodu při hledání budoucího zaměstnání nejen u nás, ale i v cizině.

„Nápoje v každé kategorii hodnotí odborná porota složená ze zkušených profesionálů. Důležitá není jen chuť výsledného koktejlu, ale také obratnost, se kterou ho barman připravuje,“ uvádí ke způsobu hodnocení soutěžících odborný garant soutěže Plzeňský šejkr Zdeněk Plášil, předseda Západočeské sekce České barmanské asociace.

Soutěž bude slavnostně zahájena v 15 hodin a potrvá až do 23 hodin. Nejprve se uskuteční soutěž Junior Cocktail, jejíž výsledky budou vyhlášeny v 18:30 hod.

Pak bude následovat přestávka, po které se klub znovu otevře ve 20 hodin. Od 21 hodin začnou soutěže Junior a Professional Flair, jejichž výsledky budou vyhlášeny ve 23 hodin.

Vstup na akci je až do 23:00 zdarma, po 23:00 začíná studentská afterparty, na kterou je vstupné 40 Kč.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *