Plzeňský kraj nominuje na místopředsedu TOP 09 poslance Marka Ženíška

Na 8. celostátním sněmu TOP 09, který se uskuteční 11. listopadu v Praze, bude o post místopředsedy usilovat plzeňský kandidát Marek Ženíšek. Krajský výbor TOP 09 Plzeňského kraje jeho nominaci schválil. Marek Ženíšek je v současné době poslancem a předsedou Zahraničního výboru Poslanecké sněmovny. 

„V současné době nejen Evropa, ale celý svět čelí mnoha krizím. Ačkoliv ruská agrese na Ukrajině a konflikt v Izraeli se mohou někomu zdát příliš vzdálené, obě tyto krize nás velmi zásadně ovlivňují. Právě dnes je nesmírně důležité, aby se demokratické síly spojovaly netříštily, aby instituce jako Evropská unie i NATO byly jednotné, stály za svými spojenci a bránily hodnoty západní civilizace. Tyto postoje chci prosazovat také ve vedení TOP 09 a velmi děkuji kolegům z domovské organizace za projevenou důvěru,“ říká ke své nominaci Marek Ženíšek.

„Marek Ženíšek je velmi zkušený politik, který má dlouholeté zkušenosti z vedení TOP 09, kde už v minulosti odvedl mnoho úspěšné práce jako první i jako řadový místopředseda. Věřím, že na sněmu uspěje a bude velkou posilou pro nově zvolené vedení TOP 09,“ uvádí předseda TOP 09 v Plzeňském kraji Petr Suchý.

Zdroj: TOP 09

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *