Plzeňský hejtman přivítal první mimina v kraji

První holčičku a prvního chlapce narozené v roce 2015 v Plzeňském kraji spolu s jejich rodiči dnes přivítal na krajském úřadě hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs, náměstkyně hejtmana Zdeňka Lišková, radní Jaroslav Šobr a radní Milena Stárková. Rodičům dětí hejtman předal pamětní list a peněžní dar ve výši 10 tisíc korun.

Prvním narozeným chlapečkem Plzeňského kraje a zároveň prvním miminkem roku 2015 v celé České republice byl Martínek Švejnoch. Narodil se minutu po půlnoci v Klatovské nemocnici. Martínka na setkání se zástupci kraje doprovázeli rodiče Veronika Wiesnerová a Martin Švejnoch, kteří žijí  Brnířově.

První narozenou holčičku Emičku Bečvářovou představili rodiče, manželé Monika a Jiří Bečvářovi z Obory. Emička se narodila v 0:47 hodin v plzeňské Fakultní nemocnici.

První miminka Plzeňského kraje roku 2015

Emička Bečvářová

porodní míry:  2720g, 47cm

datum a čas narození: 1. 1. 2015 v 0:47 hod

 

Martínek Švejnoch

porodní míry: 3700g, 54cm

datum a čas narození: 1. 1. 2015 v 0:01hod (první miminko roku 2015 v ČR)

 

Uvítání nových občánků kraje hejtmanem Plzeňského kraje se stalo již tradicí. Kromě finančního daru pro rodiče je připraven dárek i pro děti, letos dostaly interaktivní hrací deku. Rodičům i novorozencům popřál hejtman Václav Šlajs: „Narození dítěte je vždy radostná událost. Jsem rád, že mohu osobně přivítat první občánky našeho kraje. Přeji rodičům, aby jim děti dělaly jen radost a dětem hodně zdraví a štěstí do života.“

Eva Mertlová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *