Plzeňský festival stepu zve na vystoupení českých i zahraničních hvězd, workshopy, otevřenouswingovou tančírnu nebo výstavu

http://www.fotoalbum.cz/g/alba/2016/0510/rf0923384okPRt6kZQr0SvoZa0S8WOeHwjVQQt_m.jpg

Plzeňský festival stepu zahájí ve čtvrtek 12. 5. vernisáž výstavy na téma step v kavárně DEPO2015. Největší páteční akcí bude swingová tančírna pro veřejnost s výukou charlestonu, kterou povede předníčeský odborník na step a swing Zdeněk Pilecký. V sobotu budou po celý den k vidění ukázky stepu českých i zahraničních studií, workshopy pro veřejnost či koncert. Festival vyvrcholí Galavečerem s přehlídkou toho nejlepšího, co současný step nabízí. Mimo jiné vystoupí švýcarská hvězda, mladý tanečník ověnčený několika tituly mistra světa, Daniel SachaLeveillé.

Otevřená swingová tančírna je letošní novinkou. Na výuku základních prvků charlestonu, která večer zahájí, není potřeba mít tanečního partnera. Kroky se nacvičují hromadně. Vše se odehraje v režii studia ZIG-ZAG tap& swing, které se zaměřuje převážně na styly 20. a 30. let a v jehož čele stojí známý tanečník Zdeněk Pilecký.„Jsem moc ráda, že Zdeněk Pilecký naše pozvání na festival přijal. Ještě před zahájením tančírny bude mít v pátek od 17 hodin v kavárně přednášku o historiistepu a na výstavě tu po celou dobu festivalu budou k vidění fotografie osobností z jeho soukromé sbírky,“ říká Kamila Borovská, majitelka plzeňského Step by Step studia, které festival organizuje.

 

Sobota už budepatřit výhradně stepu. V průběhu dopoledne se v prostorách DEPO2015 představí vybraná studia a sóloví tanečníci v krátkých vystoupeních, následovat bude od 13:15koncert jazzovo funkové kapely ZoidbergQuintet. Odpoledne jsou připraveny workshopy i lekce pro úplné začátečníky, kteří si chtějí step jen vyzkoušet. Na místě si bude možné zapůjčit stepařské boty.

Návštěvníci sobotního Galavečera se stejně jako v minulých letech mohou těšit i na vystoupení české stepařské hvězdy. Tanečník a choreograf Tomáš Slavíček, který má na svém kontě celou řadu evropských i světových ocenění, připravuje pro festival společné choreografie pro více než 80 stepařů z Česka, Polskaa Švýcarska.Na festival přijedoupolské studio Tap Dance Katowice, No Feetz Brna, TapAcademy Prague a exkluzivní taneční studio Tančírna z Prahy.Chybět nebudou ani plzeňští tanečníci Step by Step studio Kamily Borovské, irský step a tanecInis Plzeň, Baletní škola DJKT a Shuffles.

Moderátory večera budou už tradičně Roman Vojtek a Bronislav Kotiš.

 

Další informace najdete na www.plzenskyfestivalstepu.cz.

Část programu je přístupná zdarma, vstupenky na Galavečer a Swingový večer (tančírnu) jsou k dostání prostřednictvím systému Plzeňskávstupenka.

Plzeňský festival stepu pořádá spolek K.R.O.K., hlavním organizátorem je Step by Step studio.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *