Plzeňské farmářské trhy pokračují v sobotu

Náměstí republiky v Plzni je druhým rokem domovem Plzeňských farmářských trhů. Letošní ročník se nese ve znamení Plzně hlavního evropského města kultury 2015. Plzeňské farmářské trhy jsou součástí programu Plzeň 2015. V sobotu 25. dubna proběhnou třetí letošní Plzeňské farmářské trhy. Trhy začínají v 8 hodin a končí ve 12 hodin. Pořádá je občanské sdružení ENVIC.

 

Skutečné jídlo
Jaro je v plném proudu, proto se i na Plzeňských farmářských trzích bude prodávat jarní sortiment. Mladá česká pěstírna Happyeat přiveze parádní klíčky v biokvalitě – klíčky alfalfy neboli vojtěšky, brokolice, ředkvičky, červeného zelí.

Zelenina začíná dorůstat. Když budeme mít trochu štěstí, potkáme na trzích ředkvičky. Rozhodně nebudou chybět bylinky, sazenice zeleniny, květin… Zákazníci je najdou u stánků pana Kostky, Moniky Vočadlové (pěstitelka z Moravy) a pana Chobota z Podlesic (zahradník a pěstitel zeleniny).

Pan Fröhlich je specialista na bylinky. Proto u jeho stánku najdou návštěvníci Plzeňských farmářských trhů nejširší sortiment bylin.

Pekaři ze tří pekáren – Rendl ze Sušice, Zídek z Plzně a Dobřanské pekařství napečou křupavé pečivo. Jedinečný kváskový chléb na trzích prodává pekař pan Sebera.

Vynikající čerstvé těstoviny se nevyrábí jen v Itálii. Pan Blažek z Karlových Varů, dokazuje, že umí vyrábět neméně dobrou „pastu“ také. Jeho těstoviny pod názvem Čerstvá pasta se vyrábí z kvalitní pšenice a vajec. Ty jim také dodávají hezky žlutou barvu. Samozřejmě neobsahují žádné zbytečnosti – konzervanty, ochucovadla… Zákazníci Plzeňských farmářských trhů je milují.

Kuřata a krůty přiveze farma Zephyr. Čerstvé i zpracované ryby budou pocházet z CHKO Český les a Třeboně.

Maso a báječné uzeniny nachystají tito uzenáři a chovatelé – Angus Farm ze Soběsuk, Matějka z Letin, Dvořák z Bělé nad Radbuzou, Plzák ze Dřevěné, Zelený z Drouhavče a Kesner z Terešova.

Zvěřinové speciality bude prodávat ZEFA VOLARY a pan Bubeníček z Úněšova. Šumavský pivovar bude točit své báječné pivo a připravovat hamburgery z hovězího masa z farmy Zelený.

Jablečné mošty nabídnou ovocnáři z Nebílov a Stvolenská moštárna.

Mléčné výrobky oceněné značkou Regionální potravina představí minimlékárna Joma. Kozí, kravské i ovčí sýry bude možné zakoupit z farmy Držovice, z Horského statku Abertamy.

Více informací o prodejcích uveřejňujeme na www.plzensketrhy.cz.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *