Plzeňské dvorky z výšky, v podzemí – i v aplikaci nebo s průvodcem. Už za dva týdny!

Plzeňské dvorky 2019 se blíží. Už teď si zájemci mohou prohlédnout nové fotografie, které byly pořízeny z dronů díky Správě informačních technologií města Plzně. K vidění jsou na webových i facebookových stránkách akce.

“Do vzduchu zájemce v sobotu 18. května nevezmeme, ale stejně jako v minulém roce, budou moci navštívit podzemí. A to například v budově Národního památkového ústavu v Plzni. Prohlídky se budou konat každou hodinu, je nutné vyzvednout bezplatnou časovou vstupenku, a to od 6. května ve vrátnici Národního památkového ústavu ve všední dny od 6:00 do 18:00,” zve ředitelka pořádající Nadace 700 let města Plzně Alena Kozáková.

Fanoušci moderních technologií mohou využít i aplikaci Po domech, která nabídne informaci nejen o domech, které jsou v programu Plzeňských dvorků.

“Dvorky může každý navštívit individuálně po celý den, vstup je zdarma. Ale již nyní zveme všechny zájemce na komentované prohlídky, které se vždy těší velkému zájmu,” říká Alena Kozáková. “Jsou připraveny 2 okruhy: Okruh 1 (7 dvorků v centru) a Okruh 2 (6 dvorků mimo centrum). Cena za jeden okruh je 100 Kč,” vysvětluje ředitelka.

Vstupenky je možné zakoupit v Muzeu strašidel na náměstí Republiky 33 denně od 10:00 do 18:00 hodin. “Dvorky nejsou zcela bezbariérové a některé nejsou vhodné pro osoby se sníženou mobilitou a kočárky. Doporučujeme návštěvu bez psů, do některých objektů jim nebude umožněn vstup,” připomíná ještě Alena Kozáková.

Zdroj: www.plzenskedvorky.cz

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *